Porady Jak wyczyścić muszlę klozetową

Jak wyczyścić muszlę klozetową

SHARE

Muszla klozetowa może być siedliskiem bardzo wielu groźnych dla naszego zdrowia bakterii. Podobno jest ich około 200 gatunków, dlatego dla zachowania zdrowia, ale także dla ogólnej czystości naszej łazienki tak ważne jest dbanie o to, by „tron” lśnił czystością.

Oto kilka sposobów na skuteczne wyczyszczenie wszelkich zabrudzeń.

Soda oczyszczona
Żółte zacieki na muszli nalepiej wyczyścić pastą z sody oczyszczonej. Sodę należy zmieszać z niewielką ilością sody tak, by powstała gęsta pasta. Nałóż ją na zacieki i plamy i pozostaw na około 15 min. Następnie zmyj pastę wilgotną szmatką i spłucz wodą.

Ocet
Wlej ocet do butelki ze spryskiwaczem. Spryskaj dokładnie muszlę, zwłasza w krawędziach, załamaniach i zagłębieniach i pozostaw na około 20 min. Jeżeli kamień jaki osadził się na muszli jest dość duży pozostaw na całą noc. Następnie spuść wodę. Jeżeli kamień osadził się na dnie muszli wlej ocet i pozostaw na 2 godziny, dopiero potem spłucz. Ocet nie tylko usunie kamień, ale także wybieli muszlę i ją zdezynfekuje.

Borax
Przygotuj płyn do czyszczenia. 2 łyżki boraxu wymieszaj z 2 łyżkami mydła w proszku i rozpuść to w 1/2 szklanki wrzątku. Dodaj około 10 kropli ulubionego olejku eterycznego np. leśnego, o zapachu herbaty. Gdy płyn ostygnie przelej go do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj dokładnie muszlę. Pozostaw na około 2 godziny i wyszoruj muszlę szczotką. Spłucz czystą wodą i spuść wodę.

Tabletki do protez
Co ciekawe tabletki do protez świetnie nabłyszczają porcelanę muszli. Najlepiej wrzuć 4 tabletki do muszli i zostaw na całą noc. Rano spuść wodę. Ten „zabieg” możesz powtarzać raz na tydzień.

Coca-cola
Oblej dokłanie ścianki muszli napojem i pozostaw na około 1 godzinę. Następnie wyszoruj szczotką zabrudzone miejsca i dokładnie spłucz. Coca-cola to świetny napój do usuwania rdzy, plam i brudu nagromadzonego w muszli klozetowej.

IB