Porady Finanse Jak zaoszczędzić w nowym roku

Jak zaoszczędzić w nowym roku

SHARE

Nowy rok za kilka dni a wraz z nim nasze noworoczne postanowienia. Wśród nich zawsze znajdziemy kilka dotyczących naszych finansów. Oto krótka lista finansowych zasad, które warto zastosować, aby zaoszczędzić w nowym roku:

Zapisz wydatki
W pierwszym tygodniu nowego roku usiądź i spisz powtarzające się wydatki – te tygodniowe, miesięczne i kwartalne. Należą do nich opłaty, świadczenia, etc.
Stwórz dokument – budżet
Zacznij od pierwszego dnia nowego roku. W nim ujmij wydatki na opłaty i świadczenia, jedzenie, paliwo, ubrania, wakacje, restauracje, lekarzy. Spisz tyle kategorii ile potrzebujesz. To otworzy ci również oczy na to gdzie zbyt dużo wydajesz. Pamiętaj, że oszczędność $100 miesięcznie to $1200 rocznie, a to wakacje.
Ułóż plan posiłków
Nie tylko nie rób zakupów spożywczych na pusty żołądek, ale również nie rób ich bez listy i bez planu co ugotujesz w danym tygodniu. Planując posiłki weź pod uwagę sklepowe gazetki ze zniżkami. Planuj posiłki według tego.
Nie kupuj w sezonie
Czekaj na przeceny posezonowe. W ten sposób możesz zaoszczędzić na ubraniach, garnkach, meblach nawet do 50%.
Otwórz konto oszczędnościowe
I ustaw automatyczne przelewy na nie. Nawet jeśli będzie to $10 tygodniowo. Rocznie da ci to 520 dolarów.
Rzuć palenie
Rocznie nie tylko zaoszczędzisz na kupnie papierosów około $2000, ale również zaoszczędzisz na zdrowiu. A te zaoszczędzone $2000 wpłać na konto emerytalne.
Zanim kupisz
Ubezpieczenie na zdrowie, życie czy auto czy nowy telefon, plan rozmów, telewizję satelitarną czy internet – shop around jak to mówią Amerykanie. Posprawdzaj ceny w wielu firmach a potem wybierz te oferty, które przyniosą ci najwyższe korzyści. Dotyczy to również kart kredytowych. Szukaj kart z zerowym oprocentowaniem.

Pelagia