Podróże Jesienna podróż po Illinois

Jesienna podróż po Illinois

PODZIEL SIĘ

Słońce za oknem, drzewa mieniące się listowiem w kolorach od żółtego po czerwony oraz szum liści pod naszymi butami.

Zawitała jesień, nie tylko ta kalendarzowa. Zapraszamy w krótką podróż jesienną po Illinois.

Mississippi Palisades State Park, Savanna

Miejsce to jest znane nie tylko ze swojego położenia przy rzece Mississippi, ale również z klifów, jaskiń i wodospadów. Piękne jesienne listowie towarzyszyć nam będzie podczas przechadzek po tym parku i lesie.

Waterfall Glen Forest Preserve, Lemont

Ten rezerwat przyrody zajmuje przeszło 2 tysiące akrów i jest znany z pięknych wodospadów. Położony we wszystkim nam znanym Lemont jest łatwo dostępny. W nim znajdziemy przeszło 740 drzew i roślin rodzimych dla terenu Illinois oraz około 300 ssaków, gadów, płazów, ryb i ptaków.

Pere Marquette State Park, Grafton

Jest największym parkiem stanowym w Illinois. Położony u zbiegu rzek Mississippi i Illinois park zajmuje przeszło 8 tysięcy akrów. Założony w 1931 roku dzisiaj oferuje lodge z 72 pokojami, centrum turystyczne, wystawy ekologiczne i historyczne, pole kampingowe, rampy na łodzie, 12 mil tras wędrówkowych oraz wydzielone 2 tysiące akrów na potrzeby publicznych polowań. Polować tam można na indyki, jelenie i wiewiórki.

Ferne Clyffe State Park, Goreville

Położony na południu Illinois Ferne Clyffe park stanowy oferuje zwiedzającym wspaniałe skały wapienne, klifowe jaskinie, kilka wodospadów, las i jezioro powstałe przez stworzoną w okolicy zaporę.

LaRue – Pine Hills, Shawnee National Forest

Określane jednym z bardziej wyjątkowych miejsc na świecie. Dlaczego? Otóż ze względu na swoją historię geologiczną. LaRue – Pine Hills powstawało przez miliony lat, kiedy to podłoże skalne, na którym się znajduje formowało się i zmieniało kształty dzięki zachodzącym siłom erozyjnym. I tak powstały skały wapienne liczące dzisiaj przeszło 150 stóp wysokości. Położone wśród drzew właśnie jesienią są wyjątkowe.

Siwa