Tylko u nas Jesienne kolory

Jesienne kolory

SHARE

Już niedługo drzewa zaczną mienić się kolorami złota i czerwieni. Dni będą krótsze, a wieczory chłodniejsze. Nadchodzi jesień. Warto pomyśleć nad krótkim wypadem jesiennym w najbardziej kolorowe miejsca Ameryki.

Oto gdzie natura nas nie zawiedzie jesienną porą:

The Driftless Region,
Wisconsin długość trasy: 158 mil.
Jeśli mamy mniej czasu na wakacje to polecamy Wisconsin. Podróż możemy zacząć od miejscowości Mineral Point aż po Baraboo. Po drodze zobaczymy nie tylko piękne widoki, ale również możemy zwiedzić historyczny dom górników Pendarvis, w Spring Green dom Franka Lloyda Wrighta, a w Prairie du Sac skosztować unikalnych serów.
Skyline Drive, Shenandoah National Park, Wirginia  długość trasy: 105 mil.
Park w rejonie Blue Ridge Mountains jest najpiękniejszym miejscem w południowo wschodniej części kraju do odwiedzenia jesienną porą. Tutaj nie tylko zobaczymy przepiękne jesienne kolory ale również możemy odwiedzić Sky Resort, który znajduje się 3600 stóp na poziomem może, udać na jazdę konną jedną z przepięknych tras w parku, zwiedzić jaskinie (Luray Caverns) i odwiedzić Apple House w Linden.
Cades Cove, The Smoky
Mountains, Gatlinburg, Tennessee długość trasy: 49 mil.
Great Smoky Mountains National Park jest jednym z najczęściej odwiedzanych parków Ameryki. Aby zobaczyć park w całej jego okazałości musimy się udać na szczyt miejsca o nazwie „Ole Smoky” przy Newfound Gap i rozpocząć podróż w dół wiodącą przez góry aż do Cades Cove. Tutaj koniecznie trzeba zrobić 11-milowe kółka, które wiodą wzdłuż wspaniałych górskich pasm pełnych wodospadów i czystych strumieni. W Cades Cove można odwiedzić zagrody z XIX wieku a miasteczko Gatlinburg czeka na spragnionych posiłku i pamiątek turystów.
West Elk Loop Scenic & Historic Byway, Gunnison-Crested Butte, Kolorado długość trasy: 205 mil.
Jeden z najczęściej odwiedzanych stanów przez naszych rodaków. Najpiękniejsze topole jakie można znaleźć w tym kraju są właśnie tutaj. Z miasteczka Gunnison należy udać się do Crested Butte (hwy.135) i na drogę o nazwie Kebler Pass Road. Ta żwirowa droga prowadzi do Paonia Dam a po drodze wspaniałe krajobrazy Black Canyon i polany z wypoczywającymi wapiti.
The Enchanted Circle
Scenic Byway, Taos, Nowy Meksyk długość trasy: 84 mile.
Trasa z Taos poprzez Eagle Nest i Angel Fire prowadzi przez góry, doliny i wspaniałe zabudowania typu adobe. Na tej trasie możemy zanurzyć stopy w jeziorze w Eagle Nest, połowić ryby w rwących strumykach, podziwiać kolory jesieni, przejechać obok najwyższego szczytu w Nowym Meksyku – Wheeler Peak, który ma 13,161 stóp wysokości i zobaczyć niedźwiedzie, wapiti i orły.

Pelagia