Podróże Przez Amerykę... Jesienne krajobrazy

Jesienne krajobrazy

PODZIEL SIĘ

Jeśli lubisz jesień, a zwłaszcza jesienne krajobrazy to w Stanach nie brakuje pięknych miejsc. Jesień mieni się kolorami, od żółci po pomarańcz, czerwień i różne odcienie brązu. Jesienne krajobrazy są niepowtarzalne. Oto miejsca, które miłośnicy jesieni powinni koniecznie zobaczyć.

Whitefish, Montana
Whitefish stanowi bramę wjazdową do Parku Narodowego Glacier i jest doskonałym miejscem, aby zachwycać się nie tylko tym pięknym parkiem, ale przede wszystkim, aby podziwiać jesienne krajobrazy. Spotkasz tutaj klony, osiki, brzozy, topole, a także zmieniające kolor modrzewie. Najlepszy okres na odwiedzenie tego miejsca to wrzesień.

Aspen, Kolorado
Jeśli chcesz odpocząć i zrelaksować się na łonie natury, a przy okazji nacieszyć oko cudownymi jesiennymi krajobrazami wybierz się do Aspen. Jesienią nie ma tutaj tak dużego ruchu jak zimą czy latem, a żółto-złote kolory osik i zielone sosny tworzą niesamowity krajobraz.

Enchanted Circle Scenic Byway, Nowy Meksyk
Gdy myślisz o jesiennych krajobrazach z pewnością nie masz na uwadze Nowego Meksyku. Okazuje się jednak, że i tutaj jesień rządzi się swoimi żółto-pomarańczowymi kolorami. Miejsce to najlepiej odwiedzić późnym wrześniem lub początkiem października.

Columbia River Gorge, Oregon
80-milowy wąwóz otwiera drogę do Cascade Mountains, które znajdują się na granicy stanów Oregon i Waszyngton. Od połowy września do października mieszają się żółto–czerwone topole i klony z zielonymi sosnami tworząc spektakularny krajobraz.

Keweenaw Peninsula, Michigan
Tysiące zalesionych akrów znajdujących się w Michigan, a dokładnie w Upper Peninsula tworzy niesamowity jesienny krajobraz, w skład którego wchodzi ponad 100 gatunków drzew, a w tym osiki, klony, topole, buki, brzozy, dęby i jawory. A cały ten krajobraz odbija się niczym w lustrze w wodach Lake Superior.

Deep Creek Lake, Maryland
Miejsce to oferuje kilkanaście dróg krajobrazowych dla miłośników jesieni. Najpiękniejsze kolory można tutaj obserwować od połowy do końca października. Koniecznie wybierz się na Autumn Glory Festival, który odbywa się końcem października i jest swego rodzaju uwielbieniem dla jesieni.

Skyline Drive Shenandoah National Park, Virginia
105 mil – tyle ma droga, podczas której będziesz mógł podziwiać jesienny krajobraz ciągnący się wzdłuż Blue Ridge Mountains. Żółto-pomarańczowe orzechowce, purpurowe derenie, czerwone pnącza i wiele innych odmian drzew tworzy bajkowo kolorowy krajobraz.

North Shore Scenic Drive, Minnesota
Droga biegnąca między innymi wzdłuż jeziora Superior, aż do granicy z Kanadą liczy 154 mile. Krajobraz tworzą głównie żółto-kolorowe osiki i brzozy, które co jakiś czas przeplatają zielone sosny. Trasa przebiega przez 7 parków stanowych bogatych w wodospady i ciekawe szlaki.

MK