Najnowsze Jesienne pejzaże

Jesienne pejzaże

PODZIEL SIĘ

Jedna z piękniejszych pór roku przed nami. O tej porze roku każdy poranek przynosi nam inne kolory. Drzewa mienią się kolorami od złota do czerwieni. Ach, ta natura!

 • Moosehead Lake Region, ME
  Długość trasy: 75.2 mil

mooseh

Moosehead to największe jezioro w stanie Maine, a jego zalesiona okolica aż mieni się kolorami jesieni. Swoją podróż warto rozpocząć od miejsca o nazwie The Forks, które jest jednym z głównych miejsc w Maine na spływy kajakowe. Potem udać się do Jackman i trasą wiodącą w środku lasów aż pod granicę z Kanadą. Piękne jesienne kolory liści, wspaniałe czyste jezioro i małe miasteczka pozostanę na długo w naszej pamięci.

 • The Green Mountain and Mad River Byways, VT 
  Długość trasy: 23.9 mil.

vt

Vermont jest znany z bycia jednym z najpięknieszych stanów do oglądania jesienne scenerii we wschodnich stanach. Trasa prowadzi przez doliny i góry otoczone pełną gamą kolorów jesiennych, od żółtych poprzez czerwone. Trasę najlepiej jest rozpocząć od miasteczka Waitsfield przez które przepływa rzeka o nazwie: Mad River, poprzez Waterbury i Stowe, z którego zobaczymy najwyższy kolorowy szczyt o nazwie Mount Mansfield.

 • The Driftless Region, WI 
  Długość trasy: 158 mil.

wi

Jeśli mamy mniej czasu na wakacje to polecamy Wisconsin. Podróż możemy zacząć od miejscowości Mineral Point  po Baraboo. Po drodze zobaczymy nie tylko piękne widoki, ale również możemy zwiedzić historyczny dom górników “Pendarivs, w Spring Green dom Frank Lloyd Wright a w Prairie du Sac skosztowć unikalnych serów.

 • Skyline Drive, Shenandoah National Park, VA 
  Długość trasy: 105 mil.

sky

Park w rejonie Blue Ridge Mountains jest najpiękniejszym miejscem w południowo wschodniej części kraju do odwiedzenia jesienną porą. Tutaj nie tylko zobaczymy przepiękne jesienne kolory ale również możemy odwiedzić Sky Resort, który znajduje się 3600 stóp na poziomem może, udać na jazdę konną jedną z przepięknych tras w parku, zwiedzić jaskinie (Luray Caverns) i odwiedzić Apple House w Linden.

 • Cades Cove, The Smoky Mountains,
  Gatlinburg, TN – 
  Długość trasy: 49 mil.

gatlin

Od granicy Tennessee z Północną Karoliną rozciąga się park o nazwie Great Smoky Mountains National Park, który jednym z najczęściej odwiedzanych parków Ameryki. Aby zobaczyć park w całej jego okazałości musimy się udać na szczyt miejsca o nazwie “Ole Smoky” przy Newfound Gap i rozpocząć podróż w dół wiodącą przez góry aż do Cades Cove. Tutaj koniecznie trzeba zrobić 11-milowe kółka, które wiedzieć wzdłuż wspaniałych górskich pasm pełnych wodospadów i czystych strumieni. W Cades Cove można odwiedzić zagrody z XIX wieku a miasteczka Gatlinburg czeka na spragnionych posiłku i pamiątek turystów.

 • Blue Ridge Mountains, Asheville, NC 
  Długość trasy: 110 mil.

northcarol

W tym roku mija 75-lecie otwarcia Blue Ridge Parkway. Miejsce ze wspaniałymi kręconymi drogami i pięknymi widokami i niezliczoną ilością zwierząt rozciąga się od Cherokee przez Asheville aż do Mount Mitchell State Park. Polecamy restauracje Pisgah Inn z ich dekiem obserwacyjnym na wysokości 5000 stóp.

 • West Elk Loop Scenic & Historic Byway, Gunnison-Crested Butte, CO – Długość trasy: 205 mil.

colora

Najpiękniejsze topole jakie można znaleźć w tym kraju są właśnie tutaj. Z miasteczka Gunnison należy udać się do Crested Butte (hwy.135) i na drogę o nazwie Kebler Pass Road. Ta żwirowa droga prowadzi do Paonia Dam a po drodze wspaniałe karjobrazy, Black Canyon i polany z wypoczywającymi wapiti.

 • The Enchanted Circle Scenic Byway, Taos, NM
  Długość trasy: 84 mile.

nm

Trasa z Taos poprzez Eagle Nest i Angel Fire prowadzi przez góry, doliny i wspaniałe zabudowania typu adobe. Na tej trasie możemy zanurzyć stopy w jeziorze w Eagle Nest, połowić ryby w rwących strumykach, podziwiać kolory jesieni, przejechać obok najwyższego szczytu w NM – Wheeler Peak, który ma 13,161 stóp wysokości i zobaczyć niedźwiedzie, wapiti i orły.

Siwa