Fakty Ciekawostki Jesienne ramówki

Jesienne ramówki

PODZIEL SIĘ

Jak zwykle jesienią popularne kanały telewizyjne czyli POLSAT, TVN i TVP przygotowały nową ramówkę pełną niespodzianek. Wracają sprawdzone i lubiane przez widzów programy, zaczynają się nowe sezony popularnych reality show i pojawiają się także nowości, które mają za zadanie nie tylko przykuć uwagę widzów, ale także uplasować stację na pozycji lidera.

Oczywiście od lat niesłabnącą popularnością cieszą się seriale. Dziś chyba nie ma aktora, zarówno początkującego jak i tego z ugruntowaną pozycją zawodową, który nie wystąpiłby w serialu. Na drugim miejscu są oczywiście wszelkiego rodzaju reality show, podczas których uczestnicy śpiewają, tańczą, gotują, uczą się manier lub szukają swojej wymarzonej połówki.

Polsat – nowości jesiennego sezonu

Zawsze warto – serial, który zapowiada się na kolejną obyczajówkę. Fabuła ma skupiać się na losach trzech kobiet. Jedna z nich to grana przez Weronikę Rosati prawniczka, druga to dziewczyna do towarzystwa, w którą wciela się Julia Wieniawa, natomiast trzecia jest gospodynią domową – w tej roli Katarzyna Zielińska. Kobiety pochodzą z całkiem innych światów. Poznają się pewnego przypadkowego dnia – tak rozpoczyna się ich przyjaźń.

Ninja Warrior Polska – polska wersja międzynarodowego formatu, który powstał 22 lata w Japonii. Emitowany w kilkudziesięciu krajach program pokazuje zmagania uczestników, którzy muszą pokonać pomysłowy tor przeszkód. Został on wybudowany na niemal 5 tys. metrów kwadratowych w hali Areny Gliwice.

Love Island. Wyspa miłości – w pierwszym odcinku poznamy 10 młodych, atrakcyjnych, wysportowanych singli, w wieku od 18 do 35 lat – pięć kobiet oraz pięciu mężczyzn, którzy w programie chcą znaleźć miłość, ale też przeżyć przygodę życia. Ich sielanka nie potrwa jednak długo, ponieważ w willi regularnie pojawiać się będą nowi mieszkańcy, których obecność z pewnością spowoduje spore zamieszanie.

Cztery wesela – program ukaże nam bitwę na śluby. Na ekranach zobaczymy cztery, obce sobie kobiety, cztery suknie ślubne, cztery przyjęcia weselne i oczywiście cztery śluby. Włodarze programu zaś nie będą zwykłymi gośćmi, a jurorami. Ta para, która zyska najwięcej punktów, wybierze się ze swoim nowym mężem w romantyczną podróż poślubną.

Oprócz nowości, pojawią się także znane dobrze wszystkim widzom i lubiane programy oraz seriale. Do ramówki powróci m.in. popularne show „Taniec z Gwiazdami”, show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, program z Katarzyną Dowbor „Nasz nowy dom”, powróci także program „Świat według Kiepskich” i będzie można oglądać serial „Przyjaciółki”.

TVN – jesienne programy, nowości

Starsza pani musi fiknąć – nowe reality show to polska wersja brytyjskiego programu „50 Ways to Kill Your Mammy”. W show wezmą udział matki lub ojcowie wraz ze swoimi znanymi dziećmi albo dziecko ze znanym rodzicem. W każdym odcinku pokazywana jest inna para. Program „Starsza pani musi fiknąć” polega na tym, że dziecko wymyśla rodzicowi zadanie do zrealizowania. Najczęściej wymaga ono dużej odwagi – skok na bungee, nurkowanie w stawie z rekinami, pilotowanie samolotu czy wyjazd na safari.

39 i pół tygodnia – tytuł serialu nawiązuje do poprzedniej serii oraz do nowego wątku fabularnego: właśnie tyle życia pozostało głównemu bohaterowi od momentu postawienia diagnozy, którą pozna w pierwszym odcinku. Śmiertelna choroba i walka o każdy kolejny dzień będą dla Darka Jankowskiego największym życiowym zakrętem oraz wpłyną na jego rodzinę i przyjaciół.

Dodatkowo we wrześniu mają rozpocząć się także zdjęcia do nowego show z Edytą Górniak w roli głównej. Piosenkarka w programie będzie uczyła się jazdy samochodem. Wiadomo, że powstanie kilka odcinków projektu, które wyemitowane zostaną jeszcze na jesień.

A co powróci na antenę? Kolejne odcinki seriali paradokumentalnych „Szkoła”, „19+”, „Szpital”, „Ukryta prawda”. Będą też „Milionerzy”, także kolejne odcinki „Na wspólnej” oraz „Top Model”. Dodatkowo na jesieni będzie można oglądać drugi sezon „Pułapki”, kolejną edycję „Kuby Wojewódzkiego” i nowe odcinki „Superwizjera”, „Kuchennych rewolucji”, „Mam talent!”, „36,6” Ewy Drzyzgi oraz „MasterChef”.

TVP – nowości na jesień

Najgorszy kucharz – zadebiutuje we wrześniu. Program kulinarny prowadzony będzie przez Dariusza Kuźniaka oraz Marcina Kuca. Najgorsi kucharze w Polsce trafią pod skrzydła dwóch mistrzów kuchni, by nauczyć się gotowania na profesjonalnym poziomie i z kulinarnych ignorantów zmienić się w prawdziwych pasjonatów.

Teściowe i synowe. Kto tu rządzi? – reality show o tematyce kulinarnej, w którym rywalizować będą ze sobą zespoły złożone z synowych i teściowych. W każdym tygodniu w szranki staną 4 dwuosobowe zespoły, które będą zapraszać się nawzajem na przygotowane przez siebie mini przyjęcia w formie obiadu lub kolacji. Wszystkie pary będą miały takie same możliwości, aby zabłysnąć wśród gości: ten sam budżet i ten sam czas na organizację przyjęcia. W każdym zespole z góry będzie też określony podział zadań: synowa będzie musiała zrobić zakupy, ugotować wymyślone przez teściową dania, nakryć do stołu i podać kolację gościom, natomiast teściowa będzie wszystkim zarządzać i przyjmować gości, którymi będą pozostałe uczestniczki programu – teściowe.

Gotowi do gotowania. Start! – kolejny program kulinarny, z Marzeną Rogalską w roli prowadzącej. To show, w którym dwie drużyny, w każdej dwie osoby: profesjonalny szef kuchni oraz miłośnik gotowania – mają jedynie 20 minut, by przygotować smaczne i kreatywne danie z produktów dostępnych w sieci sklepów Biedronka o łącznej wartości nie większej niż 25 złotych.

Wkręceni w randkę – w każdym odcinku programu poznamy jedną osobę szukającą miłości. Grupa przyjaciół, wspólnie z prowadzącą program – Anną Lucińską, wytypuje dla niej trzech idealnych kandydatów (lub kandydatki), a następnie zaaranżuje trzy „przypadkowe” spotkania. Dopiero po trzeciej randce „wkręcany” dowie się o tym, że nowo poznane osoby w jego życiu nie pojawiły się przypadkiem. W studiu, razem z prowadzącym Olkiem Sikorą, wspólnie obejrzą relację z odbytych spotkań. A potem już czas na decyzję.

Gra słów. Krzyżówka – teleturniej mistrza puenty Radka Brzózki. Znakomita zabawa pełna klasycznych łamigłówek w nowoczesnej formie. Intrygujące zagadki, szalone litery, atrakcyjne nagrody i błyskotliwy prowadzący. Twórcy teleturnieju zachęcają do wspólnej zabawy, zarówno początkujących szaradzistów, jak i wybitnych specjalistów od łamania szyfrów i głowy.

Na antenę TVP po 23 latach powróci także kultowy program „Czar par”. Show poprowadzą Maciej Kurzajewski i Izabella Krzan. Przez 12 tygodni będziemy śledzić rywalizację par, które zostaną poddane próbom testującym ich miłość i wiedzę o sobie nawzajem. Zmagania uczestników będą oceniać: Katarzyna Cichopek z mężem Marcinem Hakielem, oraz Dorota Chotecka i Radosław Pazura. Zobaczymy też 10 jubileuszową edycję „The Voice of Poland”, w której w fotelach trenerskich zasiądą: Margaret, Kamil Bednarek, Michał Szpak oraz Tomson i Baron z zespołu Afromental. Ponadto w jesienne ramówce będzie można oglądać kolejny sezon „Rolnik Szuka Żony”, „Koło Fortuny” czy „Jaka to melodia”. Z seriali powrócą „Echo serca”, „M jak miłość”, „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe”, „Rodzinka.pl”, „Wojenne dziewczyny”, „O mnie się nie martw”, „Klan”, „Leśniczówka”, „Korona królów”, „Komisarz Alex” czy „Ojciec Mateusz”.