Najnowsze Kolorowy parapet

Kolorowy parapet

SHARE
kwiatki

Wiosna, a wraz z nią czas na ożywienie wystroju w twoim domu. Nie musisz w tym celu wydawać fortuny. Dziś kilka pomysłów na doniczki pod twoje zioła, które czas już zasiać.

• Skorupki jajek
Powoli odetnij górę jajka i wylej z niego białko i żółtko (możesz z nich przygotować jajecznicę). Wlej do skorupki wodę i powoli wyczyść z resztek jajka. Następnie zostaw ją na kilka godzin, niech wyschnie w środku. Wsyp do niej do połowy jej objętości ziemię. Możesz w niej posiać niedużych rozmiarów zioła, jak np. rzeżuchę, szczypiorek. Tak przygotowaną skorupkę umieść w kolorowych podstawkach do podawania jajek.

herbs in eggshells

• Puszki po zupie
Jeśli często kupujesz jedzenie w puszkach, np. zupy, owoce czy warzywa nie wyrzucaj ich do kosza. W pustej puszce za pomocą gwoździa i młotka zrób kilka dziurek w denku, aby woda mogła swobodnie przepływać. Nasyp do puszki ziemi i posadź swoje zioła. Taka puszka świetnie sprawdzi się pod uprawę bazylii i pietruszki. Puszkę z zewnątrz możesz dowolnie przyozdobić – wycinanki, mazaki, farbki – każda forma jest dozwolona.

• Blaszane puszki na herbatę
Możesz z nimi postąpić podobnie jak z puszkami po zupie. Pamiętaj o zrobieniu dziurek w denku.

kwiatki w konewce

• Tekturowe koszyczki po owocach
Często truskawki lub maliny zapakowane są w specjalne koszyczki. Nie wyrzucaj ich. Nasyp do nich ziemię i posadź w nich np. mięte, tymianek czy oregano. Uważaj tylko z podlewaniem, gdyż zbyt duża ilość wody może zniszczyć tekturową doniczkę.

• Stare trampki
Już dawno chciałeś je wyrzucić, ale ze względów sentymentalnych trudno jest ci się z nimi rozstać. Niech więc zostaną w twoim domu i służą za doniczkę. Zrób kilka dziurek w podeszwie, nasyp ziemię i posadź dowolne zioła. Myślę, że każdy odwiedzający twój dom gość pochwali cię za inwencję twórczą.

kwiatki w trampku

• Blaszka na babeczki
Poszukaj starej blaszki, zrób w niej za pomocą młotka i gwoździ kilka dziurek – drenaż, nasyp do każdej z dziur trochę ziemi i posadź swoje ulubione zioła. Tym samym jedna blaszka może służyć do hodowli kilku różnych ziół – to się nazywa mieć ziołowy misz masz na parapecie.

• Korek po winie
Jest to dość żmudna praca, ale wygląda rewelacyjnie na parapecie. W korku, w otworze po otwieraczu posadź np. pszenicę. Jeśli masz dużo korków, połącz je razem i w ten sposób powstanie „korkowy” płot, który przyozdobi twój parapet.

kwiatek w spodniach

Powodzenia! Wiosna za oknem – czas wykazać się twórczą wyobraźnią.

mb