Życie Polonii Fotorelacje Koncert kolęd i pastorałek

Koncert kolęd i pastorałek

PODZIEL SIĘ

Już po raz kolejny w murach Polskiej Szkoły Katolickiej im. św. Ferdynanda odbył się Koncert kolęd i pastorałek.

Przygotowany przez nauczycieli pod kierunkiem pani Eweliny Jaśkiewicz i pana Ryszarda Nisiewicza. W imieniu ks. proboszcza Zdzisława Torby modlitwą i błogosławieństwem koncert rozpoczął ks. Paweł Zazuniak.

W atmosferę zimowych słonecznych i mroźnych dni wprowadziła nas współczesna, radosna kolęda „Skrzypi wóz” w wykonaniu uczniów najstarszej klasy. Pięknie wystrojona scena z rozświetlonymi choinkami i szopką z malutkim Jezuskiem w żłóbku przywodziły na myśl podniosłość Bożych narodzin.

Kolejną atrakcją były znane i popularne kolędy wykonane przez uczniów poszczególnych klas. Usłyszeliśmy znane i śpiewane kolędy takie, jak„Wśród nocnej ciszy”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Bóg się rodzi”. Młodsi uczniowie  śpiewali kolędy i pastorałki wprowadzające w rodzinne przeżywanie Bożego Narodzenia widzianego oczami dziecka i odczuwane dziecięcym sercem: „Zostań Jezu mym braciszkiem”, „Gdy w pokoju wyrośnie choinka”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” „Jezu, Boże dziecię”, a nasz najmłodszy zespół wokalno-taneczny „Gwiazdki” w przepięknych kolorowych ludowych strojach zaśpiewał „Idą, idą dzieci” o tym, jak gwiazda zwana betlejemską prowadziła ich do żłóbka, gdzie narodził się Jezus.

Niespodzianką dla wszystkich był występ nauczycieli i rodziców z Komitetu Rodzicielskiego, którzy zaśpiewali znaną kolędę pt. „Hej kolęda kolęda” zyskując sobie sympatię widzów.

Wszyscy wykonawcy spisali się świetnie, co potwierdziła pani dyrektor Halina Żurawski, dziękując im za piękny koncert. Na koniec odbył się mały konkurs dla tych, którzy słuchali koncertu, za prawidłową odpowiedź otrzymali symboliczne kartki świąteczne z życzeniami i małym upominkiem. Pani dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia i zaprosiła na wigilijne ucztowanie.