Porady Korzyści finansowe płynące z posłania dziecka do przedszkola

Korzyści finansowe płynące z posłania dziecka do przedszkola

SHARE
przedszkole

Ile pieniędzy zaoszczędzisz wysyłając dziecko do przedszkola?

Często rodzice wahają się czy zapisać dziecko do przedszkola, bojąc się dużych kosztów. Przeciętna opłata za przedszkole to pomiędzy $170 a $280 tygodniowo w Chicago, w zależności od wieku dziecka i stawek przedszkoli.

Ale czy naprawdę są to pieniądze stracone czy traci raczej osoba, która decyduje się pozostawić dziecko w domu?

Spójrzmy na to z innej strony. Mama, która postanowi zająć się dzieckiem sama, nie posyłając go do przedszkola potencjalnie nie zarobi $25,000 – $35,000 rocznie, co przez 3 lata przedszkola (do pójścia dziecka do szkoły) daje nam $75,000 – $105,000. Dodatkowo, przy jednym tylko dziecku traci 3 lata stażu pracy i doświadczenia, co przy zatrudnieniu dałoby jej około $18,720 przez te trzy lata (liczę $1 rocznie podwyżki).

Kobieta siedząca w domu, poświęcająca się tylko dzieciom, gotowaniu, sprzątaniu z reguły przestaje o siebie dbać, przestaje się rozwijać intelektualnie.

Nie przebywa między ludźmi, nie jest więc na bieżąco z nowinkami technologicznymi, profesjonalnymi itd. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze aspekt ubezpieczenia. Jak wiele można stracić siedząc w domu, zamiast rozwijać się w dobrej firmie, posiadając ubezpieczenie i inne benefity.
Do tego dochodzi jeszcze kwestia zapewnienia dziecku należytej opieki. Dziecko również kosztuje. W przedszkolu ma kontakt z rówieśnikami. Wycieczki, teatrzyki, całodzienne wyżywienie – to wszystko wliczone jest w opłaty przedszkolne. Za to siedząca w domu mama będzie musiała dodatkowo zapłacić, chcąc zapewnić dziecku prawidłowy rozwój i rozrywkę.
W sumie to co młoda mama straci przez te trzy lata to kwota w wysokości około $93,000 – $123,000.
Ile w tym samym czasie wydałaby na przedszkole? Koszt będzie w zależności od wieku dziecka i stawki przedszkolnej $26,520 – $43,680. Ale to nie wszystko. Od swoich dochodów co roku będzie sobie mogła odjąć $3000 na dziecko właśnie za przedszkole. Co daje nam koszt przedszkola kształtujący się przez trzy lata w granicach $19,520 – $34,680.
Należy również wspomnieć, że rodzice zarabiający niewiele (np. ok. $3300 miesięcznie na rodzinę z dwójką dzieci), mogą się starać o dofinansowanie do przedszkola, które pokryje nawet 95% jego kosztów).

Tu nasuwa się mamie odpowiedź „Ale przynajmniej będę pewna, że odpowiednio dziecko wychowam”. Czy na pewno?

Nie przeczę, że Mamy, jej ciepła i miłości nikt nie zastąpi. Ale w przedszkolu dziecko na pewno lepiej się rozwija. Ma kontakt z rówieśnikami, uczy się codziennie nowych zagadnień. Poznaje świat, jeździ na wycieczki, uczy się funkcjonowania pomiędzy innymi ludźmi i ma świetne przygotowanie do pójścia do szkoły.
Mądrze przeliczając zyski i straty, patrząc od strony finansowej i nie tylko, posłanie dziecka do przedszkola to same korzyści.

Więcej informacji lub ewentualną pomoc w załatwieniu dofinansowania do przedszkola znajdziecie Państwo pod numerami telefonów naszych przedszkoli
773-625-5437 oraz 773-427-5437

Beata Roszkowski
 Dyrektor i właściciel przedszkoli Happy Kids