Fakty Ciekawostki Książęca para Kate i William

Książęca para Kate i William

SHARE

Związki, zaręczyny a zwłaszcza śluby i małżeństwa członków rodziny królewskiej zawsze wzbudzają ciekawość poddanych. Uwielbiają wyszukiwać informacje i detale na temat szczegółów przygotowań, przebiegu ceremonii oraz najmniejszych detali z tym związanych.

Oto kilka informacji na temat małżeństwa brytyjskiej pary królewskiej czyli Kate i Williama.

William poznał Kate dzięki wspólnym znajomym, ale momentem, który można uznać za przełom był charytatywny pokaz mody w 2002 roku, podczas którego Kate ubrana była w koronkową sukienkę. Sukienkę zaprojektowaną przez Charlotte Todd sprzedano w 2011 roku na aukcji za 78 tys. funtów anonimowemu kupującemu.

2007 roku para zerwała ze sobą z powodu frustrującego Kate zachowania Williama (włóczył się po barach). Jak pisze biograf Kate była załamana i zdewastowana tym zerwaniem. Na szczęście po kilku miesiącach młodzi powrócili do siebie. O doświadczeniach podczas tego okresu Kate opowiedziała w wywiadzie udzielonym w 2010 roku. Mówiła, że uczyniło ją to mocniejszą, ale też dało czas na zastanowienie się nad sobą.

W niedługim czasie po potwierdzeniu publicznie oświadczyn William udzielił wywiadu BBC i powiedział, że dał Kate szansę na „ucieczkę od królewskiego życia” jeżeli nie byłoby to życie jakie chciałaby wieść.
Kate jest pierwszą królewską żoną, która skończyła szkołę wyższą. Konkretnie był to University of St. Andrews w Fife w Szkocji, a kierunek jaki studiowała to historia sztuki. Szkołę skończyła w 2005 roku. William z kolei studiował geografię.

Z powodu małżeństwa z członkiem rodziny królewskiej rodzina Kate otrzymała herb. Trzy złote żołędzie w herbie symbolizują trójkę dzieci państwa Middleton: Kate, Pippę i Jamesa oraz miejsce ich pochodzenia West Berkshire.

Kate była także najstarszą jak do tej pory królewską Panią Młodą. W momencie ślubu miała 29 lat. W brytyjskiej tradycji królewskie małżonki są przeważnie nastolatkami, kiedy wychodzą za mąż. Oczywiście już wcześniej były od tej zasady odstępstwa. Diana miała 20 lat, królowa Elżbieta – 21.
William zrezygnował z umowy przedmałżeńskiej pomimo nalegań królewskich doradców.

Książę William nie nosi obrączki i jak wyjaśnił jest to jego osobisty wybór, ponieważ nie lubi żadnej biżuterii. Jego dziadek książę Philip także nie nosił nigdy obrączki. Kate z kolei nosi na palcu prostą złotą obrączkę oraz pierścionek zaręczynowy, który kiedyś należał do Diany.

Podczas ciąży Kate cierpiała na bardzo uciążliwe poranne nudności, które zmuszały ją do regularnych wizyt w szpitalu i kroplówek.

W 2015 roku Heather Cocks i Jessica Morgan, założycielki strony Go Fug Yourself opublikowały powieść inspirowaną historią księżnej Kate „The Royal We”. Obecnie trwają rozmowy dotyczące jej adaptacji.
Członkowie rodziny królewskiej nie otrzymują wypłat, oni otrzymują rodzaj „kieszonkowego”.

Książę Karol otrzymuje 31 milionów i z tych pieniędzy ma pokryć wydatki na wszytsko, co związane jest z publicznym wizerunkiem jego synów i synowej oraz żony Camilli.
Pomimo ich królewskiego statusu Kate i William prowadzą w miarę normalne życie.

IB