Fakty Ciekawostki Księżna Diana – królowa ludzkich serc

Księżna Diana – królowa ludzkich serc

SHARE

W 20 rocznicę śmierci Diany (na środku jeziora Oval Lake w Althorp Park znajdującego się w majątku jej rodziny znajduje się jej grób) postanowiliśmy przypomnieć garść informacji związanych z jej życiem.

Edukacja i praca panny Spencer

Diana

Diana pochodzi z tzw. upper-class, więc tradycyjnie do 9 roku życia jej edukacją zajmował się nauczyciel, który uczył ją w domu. Następnie po rozwodzie rodziców uczęszczała do szkoły Riddlesworth Hall w Norfolk, a potem w wieku lat 12 została wysłana do West Health School szkoły z internatem.
Diana nigdy nie uchodziła za dobrą uczennicę. Gdy nie zdała dwóch egzaminów w wieku lat 16 opuściła West Health. Jej ojciec zapisał ją do szkoły w Szwecji, jednak ona postanowiła powrócić do domu.
Jej pierwsze prace na pół etatu to sprzątaczka i opiekunka do dzieci. Swoją pierwszą stałą pracę znalazła w Young England School.
Jako dziecko Diana marzyła o tym, by zostać baletnicą, jednak urosła zbyt wysoka. Jej pasja przejawiała się więc w niesłabnącym wsparciu dla English National Ballet.

Królewski ślub

Diana3

Babka Diany, lady Ruth Fermoy była przyjciółką rodziny królewskiej przez ponad 40 lat i uważa się że to ona oraz Queen Mother wpadły na pomysł, aby Diana wyszła za mąż za Karola.
Lady Lara Spencer, siostra Diany jako pierwsza umawiała się z Karolem. Diana poznała księcia, gdy miała 16 lat podczas rodzinnego spotkania.
Karol był starszy od Diany o 12 lat i był pod wielką presją, aby znaleźć przyszłą żonę. Dlatego też spieszył się z zaręczynami. Nastąpiły one gdy Diana miała 19 lat, ślub odbył się rok póżniej, gdy była 20-latką.
Pierścionki zaręczynowe królewskich Pań Młodych są zazwyczaj robione na zamówienie. Diana swój pierścionek zamówiła z katalogu kolekcji bizuterii Gerrard. Pierścionek, który teraz należy do księżnej Kate jest z białego złota ma 12 diamentów oraz 12-karatowy szafir.
Suknia Diany miała aż 25-stopowy tren, który okazał się najdłuższym w historii królewskich sukien ślubnych. Poza tym był haftowany, wyszywany cekinami oraz 10 tys. pereł.
Przed ceremonią Diana kilka razy ćwiczyła przemarsz w sukni ślubnej.

Wypowiadając słowa przysięgi małżeńskiej Diana pominęła słowo „obey” (być posłusznym). To samo zrobiła księżna Kate podczas swojej królewskiej ceremonii ślubnej.

Pasje Księżnej Ludzkich Serc

Ulubionym deserem Diany był pudding z chlebem i masłem (bread and butter pudding) posypany rodzynkami. Darren McGrady, królewski kucharz zamieścił przepis na niego w swojej publikacji „Eating Royally”.
Diana bardzo często zabierała swoich synów na wycieczki i wyjazdy, co nie było wcześniej częścią tradycji i sposobu wychowywania przyszłych królów. Z Williamem i Harrym odwiedziła min. Thorpe Park w Chertsey, Disney World, McDonalds oraz kliniki z chorymi na AIDS.

Ulubionym kolorem księżnej był różowy i w różnych odcieniach tego koloru nosiła wiele kreacji. Była także pierwszą członkinią rodu królewskiego, która na wieczorne spotkania i gale ubierała spodnie. Prawie nigdy nie nosiła tak popularnych u innych rękawiczek, ponieważ zawsze chciała móc trzymać chorych za rękę.

Lady Kitty, córka młodszego brata Diany Charlesa Spencera uważana jest za bardzo podobną do zmarłej księżnej.
Diana była oddaną matką chrzestną. Domenica Lawson jej chrześniaczka urodziła się z zespołem Downa.

2 miesiące przed śmiercią Diany dom aukcyjny Christie’s New York wystawił na sprzedaż 79 sukni księżnej. Pieniądze – 5.76 milionów dolarów przeznaczono na wsparcie organizacji charytatywnych zajmujących się AIDS i rakiem piersi.

IB