Podróże Przez Amerykę... Labirynty kukurydziane

Labirynty kukurydziane

PODZIEL SIĘ

Początek jesieni w Chicago oznacza tylko jedno ‒ atrakcje w sadach jabłoni, na farmach dyni i w labiryntach kukurydzianych. Zwłaszcza ta ostatnia atrakcja wzbudza wiele emocji wśród najmłodszych i najstarszych. Poza tym święto Halloween kojarzy się z wszelkiego rodzaju nawiedzonymi lub strasznymi miejscami.

All Seasons Apple Orchard – 14510 Rte 176, Woodstock
www.allseasonsorchard.com
Do wyboru są dwie ścieżki labiryntu: krótsza, łatwiejsza wersja dla najmłodszych oraz dłuższa, trudniejsza dla dorosłych. Cena wstępu do Branyard wynosi od $16-$21. Poza tym można tam zbierać jabłka, odwiedzić małe zoo oraz wybrać dynię.

Richardson Adventure Farm – 909 English Prairie Rd., Spring Grove
www.richardsonadventurefarm.com
$16 (dla dzieci 13 i więcej), $13 (dla dzieci 4-12 lat).
Poszukiwacze wrażeń na pewno będą zadowoleni. Farma oferuje około 10 mil szlaków na 28 akrach pola kukurydzy. Labirynt składa się z czterech mniejszych labiryntów pokrytych punktami kontrolnymi, które pomogą dotrzeć do mety. Poza tym warto skorzystać z przejażdżki wagonikiem, by odwiedzić Bunnyville, gdzie „mieszkają” króliki.

Siegel’s Cottonwood Farm – 17250 S. Weber Rd., Lockport
ourpumpkinfarm.com
Co roku atrakcje na 12-akrowej farmie mają swój temat. W tym jest to: „Who Is Your Hero?” (kto jest twoim bohaterem). Dzieci mogą zjeść doughnuts o smaku cydru jabłkowego i prażoną kukurydzę. Z kolei dla dorosłych jest Bug’s Bar.

Heap’s Haunted Corn Maze – 4853 US Highway 52, Minooka
heapshauntedcornmaze.com
Ceny to: Haunted Corn Maze: $15; Flashlight Maze: $5
W tym labiryncie dostępnym dla chętnych tylko wieczorową porą na pewno spotkają was „straszne niespodzianki”. Za $20 można także wziąć udział w Moonlight Combo Special przy świetle księżyca. Ta „przerażająca atrakcja” jest otwarta tylko w wybranych terminach przez cały sezon, więc warto sprawdzić harmonogram.

Kroll’s Fall Harvest Farm – 13236 W. Town Line Rd., Waukegan
www.krollsfarm.com/corn-maze
To świetny wybór dla tych, którzy chcą przeznaczyć weekendowe popołudnie na jesienną zabawę. Będzie można wybrać dynię, pobawić się w sianie lub zgubić w kukurydzianym labiryncie. Miejsce to akceptuje tylko gotówkę.

Jonamac Apple Orchard – 19412 Shabbona Rd., Malta
www.jonamacorchard.com
W ciągu dnia ten poświęcony Chicago Bears labirynt jest atrakcją dla całej rodziny. W weekendowe noce miejsce przemienia się w nawiedzony labirynt kukurydziany. Dorośli mogą spędzić czas w Cider House zaopatrzonym w duży wybór win, cydrów i piw.

Konow’s Corn Maze – 16849 S. Cedar Road, Homer Glen
www.konowscornmaze.com
Na farmie są dwa labirynty, dla dorosłych mający ponad 3 mile długości z wieloma „strasznymi atrakcjami” oraz mniejszy zaprojektowany dla najmłodszych. Coroczny Fall Fest Konowa rozpoczyna się 21 września i oferuje wiele atrakcji dla całej rodziny.

Goebbert’s Pumpkin Farm & Garden Center – 40 W. Higgins Rd.,South Barrington
pumpkinfarms.com/home
200-akrowa farma oferuje duży wybór dyń i świeżych warzyw. Labirynty z kukurydzy i słomy. Można także odwiedzić zoo lub pojeździć na kucykach lub na wielbłądach no i koniecznie trzeba kupić domowej roboty fudge.

Kuipers Family Farm – 1N318 Watson Rd., Maple Park
kuipersfamilyfarm.com
Labirynty z kukurydzy, farma dyń, wyścigi świń i kaczek, jazda na sianie oraz przejażdżka pociągiem to tylko niektóre z atrakcji. A w sezonie bożonarodzeniowym warto wrócić po piękną choinkę.

POPELINA