Tylko u nas Magiczne Święta

Magiczne Święta

SHARE

Chicagowski WIELKI ŚWIĄTECZNY FESTIWAL RODZINNY pod nazwą MAGICZNE ŚWIĘTA na stałe wpisał się już w kalendarz grudniowych imprez.

Wszyscy z utęsknieniem czekają na jego kolejną edycje. W tym roku ponownie spotkamy aktorów, muzyków i tancerzy z Akademii Muzyki Paderewski Symphony Orchestra, Warsztatów Teatralnych Agaty Paleczny oraz Zespołu Pieśni i Tańca POLONIA. To oni kolejny raz zabiorą nas w magiczną podróż niepowtarzalnej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia.

Dla nas, Polaków mieszkająch w Ameryce mają one wymiar szczególny.
ZAWSZE kojarzą się nam z ciepłymi i radosnymi wspomnieniami i niewątpliwie kojarzą się nam z RODZINĄ…

Biały obrus na stole, pod obrusem sianko. Koniecznie opłatek, świece i nakrycie dla zbłąkanego. Zapach cynamonu i kompotu z suszonych owoców. Jeszcze pierwsza gwiazdka i pasterka o północy. W każdym polskim domu pamiętamy o tych tradycjach. A siadając do wigilijnego stołu myślimy o naszych bliskich, którzy gdzieś tam daleko pewnie myślą o nas.

I tak już jest z tym naszym POLSKIM Bożym Narodzeniem, że przepełnione jest radością i nostalgią, szczęściem i tęsknotą.

Tak łatwo przystosowujemy się do życia tutaj, wpadamy w szalony rytm dnia codziennego, akceptujemy choinkę u sąsiadów na obiedzie w Święto Dziękczynienia. Ale większość z nas walczy i pragnie, żeby w naszych polsko- amerykańskich domach była POLSKA wigilia, POLSKI stół, POLSKA kolęda, POLSKIE zwyczaje i tradycje.

W siódmej już edycji Magicznych Świąt spotkamy dzieci z sierocińca, które wbrew zakazom swojej opiekunki, w tajemnicy i przy pomocy kucharki Zuzi przygotują wigilijną wieczerzę i które znacznie bardziej niż my marzą o prawdziwych świętach, choince, 12 potrawach na stole i prezentach. Teatralną opowieść zakończy piękny zimowo-świąteczny koncert, w którym zabrzmią znane utwory klasyczne i pastorałki. Będzie też szansa na wspólne śpiewanie kolęd.

Pojawią się kolędnicy – z aniołkiem i diabełkiem na czele – a na deser rewia pięknych kostiumów, pieśni i układów tanecznych z różnych regionów Polski.
Przez cały czas Festiwalu tradycyjnie już świąteczny jarmark – od godziny 1:00 nasz bufet czeka z pysznościami świątecznego stołu, łącznie z kompotem z suszu!
Stoiska z pięknymi, ręcznie robionymi choinkowymi ozdobami, biżuterią i innymi drobiazgami, pomysłami na prezenty, wypełnią sale Annexu.
Jak zwykle mnóstwo atrakcji dla dzieci i oczywiście pojawi się Święty Mikołaj gotowy do zdjęć!!!

A tak wspomina poprzednie festiwale nasza publiczność:

„Byłam na Magicznych Świętach już trzy razy. Zabieram zawsze swoje wnuczki. To jest takie piekne, wzruszające przedstawienie! Ja to się zawsze popłaczę, ale i sobie pośpiewam! Wnuczki same pytają kiedy babciu będą te Święta w teatrze? Tak lubią ze mna przychodzić.”
Jadwiga Sz.

„Ja wyjechałam z Polski mając 12 lat. Bardzo dobrze pamiętam atmosferę polskich świąt. Spotykaliśmy się wszyscy u babci. Tak bardzo mi tego tutaj brakuje. Moi rodzice wrócili do Polski, mąż jest też Polakiem i bardzo się staramy, aby nasze święta były z zachowaniem polskich tradycji. Syn brał udział w pierwszym przedstawieniu, potem się przeprowadziliśmy i nie może uczestniczyć w zajęciach, ale na Magiczne Święta przychodzimy co roku! I zawsze nas czymś miło zaskakują, są inne, a równie piękne!”
Ewa G.

„Wszyscy ciągle gdzieś gnamy i na nic nie mamy czasu. A tu nagle takie całe niedzielne popołudnie w teatrze. Ja byłam dwa razy i jestem zachwycona! Dzieci już duże, na wnuki czekamy i przychodząc z mężem na Magiczne Święta uświadamiamy sobie jaką ważną rolę mamy jeszcze do spełnienia. Ubóstwiam Boże Narodzenie i tą miłość i życzliwość ludzką w tym czasie. Oni wszysycy tacy piękni na tej scenie! I tak pięknie wszystko przedstawiają!”
Małgorzata T.

Pomyślcie Państwo sami, przecież im dłużej żyjemy, tym bardziej doceniamy niezwykły nastrój polskiego Bożego Narodzenia, zwłaszcza będąc daleko od kraju. I tu refleksji czas…. z biegiem lat więcej czerpiemy siły i radości – choćby tylko ze wspomnień, bo te nigdy nie tracą ani wyrazistości, ani smaku, ani zapachu.

Powspominajmy więc razem, poopowiadajmy sobie razem … a i zaśpiewać nam się zdarzy!
ZAPRASZAMY !!!
Akademia Muzyki przy Paderewski Symphony Orchestra
Warsztaty Teatralne Little Stars
Zespół Pieśni i Tańca Polonia

VII WIELKI RODZINNY FESTIWAL ŚWIĄTECZNY
„Magiczne Święta” –
nasze POLSKIE, jedyne w swoim rodzaju, z POLSKĄ wigilią, barszczem i siankiem pod obrusem z POLSKĄ kolędą, POLSKIM polonezem i POLSKĄ SERDECZNOŚCIĄ !!!

NIEDZIELA, 10 grudnia, godz. 2 po południu
w Copernicus Center
BILETY:
dorośli $13.00 w przedsprzedaży (w dniu festiwalu $15.00),
dzieci $5.00 w przedsprzedaży (w dniu festiwalu $7.00)
www.copernicustickets.com
Informacje i rezerwacje telefoniczne:
773-467-9000 (biuro PaSO)

Materiały na okładce i wewnątrz numeru dzięki uprzejmości organizatorów festiwalu.