Fakty Magiczne Święta – już 13 grudnia!

Magiczne Święta – już 13 grudnia!

PODZIEL SIĘ
Photomadox.com

MAGICZNE ŚWIĘTA, czyli WIELKI ŚWIĄTECZNY FESTIWAL RODZINNY odbył się po raz pierwszy pięć lat temu dzięki pomysłowi Fundacji Kopernikowskiej.

Photomadox.com
Photomadox.com

O tym, iż jest coś niezwykłego i szczególnego w Świętach Bożego Narodzenia nie trzeba nikogo przekonywać! O tym, że NASZE, POLSKIE są wyjątkowe wiemy wszysycy! Przywołujemy wspomnienia i obrazy, opowiadamy naszym dzieciom i wnukom…

Photomadox.com
Photomadox.com

Tęsknimy za ich atmosferą, zapachem i magią… I robimy wszystko, by były podobne do tych, które pamiętamy z naszego dzieciństwa!

Photomadox.com
Photomadox.com

Nie da się cofnąć czasu. Nie wszystkim nam dane lecieć na święta do Polski.
Co zrobić, aby ten nastrój świąt zapanował w naszych umysłach i sercach na wiele grudniowych dni? Aby przeżyć te najważniejsze w całym roku chwile równie wspaniale tu – w Chicago, a przede wszystkim, aby umożliwić naszym dzieciom przeżycia równie piękne, jak nasze?
Trzeba opowiedzieć bajkę!
Opowiemy! Za pomocą możliwości jakie daje teatr, słowo, muzyka i taniec opowiemy, wygramy, wytańczymy i wyśpiewamy. Będzie o POLSKICH TRADYCJACH ŚWIĄTECZNYCH na scenie. Zasiądziemy wspólnie do wigilijnego stołu, suto zastawionego dwunastoma potrawami. W towarzystwie kolędników śpiewać będziemy polskie kolędy. A przy tradycyjnej szopce pojawią się aniołkowie, owieczki, muzykanci, pastuszkowie, królowie i polskie dzieci…
Przez cały czas Festiwalu czynny będzie świąteczny jarmark, na którym prezenty: książki, płyty, wyroby rzemiosła, ozdoby choinkowe, świąteczne, domowe przysmaki i słodkości oraz wiele atrakcji i zabaw dla dzieci, niespodzianki i… Święty Mikołaj gotowy do zdjęć!!!

„Byłam na Magicznych Świętach już trzy razy. Zabieram zawsze swoje wnuczki. To jest takie piękne, wzruszające przedstawienie! Ja to się zawsze popłaczę, ale i sobie pośpiewam! Wnuczki same pytają kiedy babciu będą te Święta w teatrze? Tak lubią ze mną przychodzić ”
Jadwiga Sz.

„Ja wyjechałam z Polski mając 12 lat. Bardzo dobrze pamiętam atmosferę polskich świąt. Spotykaliśmy się wszyscy u babci. Tak bardzo mi tego tutaj brakuje. Moi rodzice wrócili do Polski, mąż jest też Polakiem i bardzo się staramy, aby nasze święta były z zachowaniem polskich tradycji. Syn brał udział w pierwszym przedstawieniu, potem się przeprowadziliśmy i nie może uczestniczyć w zajęciach, ale na Magiczne Święta przychodzimy co roku! I zawsze nas czymś miło zaskakują, są inne, a równie piękne!
Ewa G.

„Wszysycy ciągle gdzieś gnamy i na nic nie mamy czasu. A tu nagle takie całe niedzielne popołudnie w teatrze. Ja byłam dwa razy i jestem zachwycona! Dzieci już duże, na wnuki czekamy i przychodząc z mężem na Magiczne Święta uświadamiamy sobie, jaką ważną rolę mamy jeszcze do spełnienia. Ubóstwiam Boże Narodzenie i tą miłość i życzliwość ludzką w tym czasie. Oni wszysycy tacy piękni na tej scenie! I tak pięknie wszystko przedstawiają!”
Małgorzata T.

Pomyślcie Państwo sami, przecież im dłużej żyjemy, tym bardziej doceniamy niezwykły nastrój polskiego Bożego Narodzenia, zwłaszcza będąc daleko od kraju. Ten czas nakłania do refleksji, że z biegiem lat więcej czerpiemy siły i radości – choćby tylko ze wspomnień, bo te nigdy nie tracą wyrazistości, ani smaku, ani zapachu.
Powspominajmy więc razem, poopowiadajmy sobie razem … a i zaśpiewać nam się zdarzy!

ZAPRASZAMY!!!

  • Akademia Muzyki przy Paderewski Symphony Orchestra
  • Warsztaty Teatralne Little Stars
  • Zespół Pieśni i Tańca Polonia
  • Polska Szkoła im. H. Sienkiewicza

 

V WIELKI RODZINNY FESTIWAL ŚWIĄTECZNY “Magiczne Święta” – nasze POLSKIE, jedyne w swoim rodzaju, z POLSKĄ wigilią, barszczem i siankiem pod obrusem, z POLSKĄ kolędą, POLSKIM polonezem i POLSKĄ SERDECZNOŚCIĄ!!!

 


NIEDZIELA, 13 grudnia,
godz. 2:00 po południu
Copernicus Center


 

Od godziny 1:00 nasz świąteczny bufet czeka z pysznościami świątecznego stołu, łącznie z kompotem z suszu! Stoiska z pięknymi, ręcznie robionymi choinkowymi ozdobami, biżuterią wypełnią sale Annexu, a witające wszystkich efly i inne bajkowe postacie umilą czas oczekiwania na początek przedstawienia.

Szczegółowy program:

2:00 – Zimowy, świąteczny koncert w wykonaniu Akademii Muzyki PaSO
– “Wigilia u Kulczyków” – spektakl w wykonaniu Warsztatów Teatralnych
3:00 – przerwa na zakupy, fotki z Mikołajem i wizytę na świątecznym jarmarku
3:30 – Świąteczna podróż po Polsce – prezentuje Zespół Pieśni i Tańca Polonia
– “Pójdźmy wszyscy do stajenki” – jasełka przygotowane przez Polską Szkołę im. H. Sienkiewicza

BILETY:
dorośli $13.00 w przedsprzedaży (w dniu festiwalu $15.00),
dzieci $5.00 w przedsprzedaży (w dniu festiwalu $7.00)
www.copernicustickets.com
Informacje i rezerwacje telefoniczne:
773-467-9000 (biuro PaSO),
773-888-5108 (Warsztaty Teatralne Little Stars)

 

Materialy dzięki uprzejmości organizatorów.
Zdjęcia: wersja drukowana i elekroniczna: photomadox.com / Paweł Nocoń