Życie Polonii Fotorelacje Majowe Tęsknoty

Majowe Tęsknoty

SHARE

Ten piękny tytuł spotkania w Domu Harcerskim w dniu 13 maja 2017 r. wymyśliła druhna Grażyna Kahl. Ona też poddała pomysł, jak ten wieczór miał wyglądać.

Później wspólnymi siłami, wraz z pozostałymi członkami Koła Przyjaciół Harcerstwa w Chicago ułożono program artystyczny.

untitled

 Oprócz pysznego obiadu z Montrose Deli i wyśmienitych ciast własnego wypieku naszych Pań, licznych gości uraczono bukietem majowych niespodzianek.

DSC_4224 (Large)

Była modlitwa i pieśni Maryjne przy kapliczce, którą specjalnie na tę okazję przygotowała i przystroiła druhna Urszula Dziubanski wraz ze swoimi siostrami.

DSC_4247 (Large)

Panie zadbały też o wiosenny wystrój sali i przygotowały bukieciki kwiatów dla Mam, których święto uczciły nasze najmłodsze skrzaty, zuchy i harcerze deklamując pięknie wiersze i śpiewając piosenki.

DSC_4252 (Large)

Pamiętano również o rocznicach, które przypadały na ten dzień; 100 lat Objawień Fatimskich i 36. rocznica cudownego ocalenia życia świętego Jana Pawła II po zamachu na Jego życie.

Wieczór był wyjątkowy, ponieważ “przeniósł nasze dusze utęsknione” do ukochanej Ojczyzny.

DSC_4244 (Large)

Oprawę muzyczną spotkania zapewnił utalentowany Tata naszych harcerzy pan Krzysztof Waz.

Popłynęła niejedna łza po policzku, gdy Ave Maria zagrała na skrzypcach druhna Danusia Jakala. Było nastrojowo, podniośle i rodzinnie.

DSC_4318 (Large)

Nasi goście wyrazili nadzieje, że za rok znów zbierzemy się przy harcerskiej kapliczce i że przyjdzie więcej młodzieży, aby choć trochę posmakować atmosfery prawdziwej polskiej majówki, w jakiej wzrastali ich przodkowie.

DSC_4250 (Large)

Zdj. Andrzej Brach