Polecamy Dla Pań Makijaż na letnie dni

Makijaż na letnie dni

SHARE

Latem każda kobieta chce wyglądać pięknie i świeżo. Wysokie temperatury, duża wilgotność czy słoneczko z pewnością mają wpływ na nasz makijaż. Dziś kilka rad jak powinien wyglądać makijaż na słoneczne dni.

• Lekkość
Letni makijaż zdecydowanie nie powinien być ciężki, dlatego na okres lata zrezygnuj z podkładu, którego używałaś zimową porą lub zastąp go lekkim mineralnym podkładem. Twoja skóra musi oddychać latem. A jeśli wstydzisz się niedoskonałości na twojej buźce, użyj korektora.
• Jasne oczy
Zapomnij o ciemnych cieniach do powiek – w twojej kosmetyczce powinny królować kolory jasne, różowe, perłowe, itp.
• Wodoodporna maskara
Latem pocimy się bardziej, kropelki potu pojawiają się także na twarzy, dlatego jeśli chcesz uniknąć czarnych plam pod oczami, używaj wodoodpornej maskary. A jeśli masz więcej fantazji, zamień czarny tusz na niebieski, zielony lub turkusowy.
• Błyszczyk na usta
Latem możesz zrezygnować z konturówek i szminek na rzecz błyszczyków. Staraj się też, aby twoje usta zawsze wyglądały soczyście i oczywiście kusząco.
• Porzuć puder
Latem twoja cera nabiera naturalnego brązowego koloru, dlatego w tym czasie możesz zrezygnować z używania pudru. Zwłaszcza, że nakładanie pudru na spoconą twarz może dać ci nieporządany efekt. Ale jeśli puder to twój najlepszy przyjaciel, to pamiętaj o jednej zasadzie – używaj pudru o jeden ton ciemniejszego.
• Sypkie czy w kremie
Oczywiście, że w kremie – kosmetyków czy to w kamieniu, czy w sztyfcie czy kompakcie (pudry, róże) latem nie stosujemy, gdyż bardzo szybko spływają z twarzy.
• Bibułki matujące
To latem najlepszy twój przyjaciel – poradzą sobie szybciej z błyszczącą skórą niż puder.
• Dbaj o kosmetyki
Nie zostawiaj ich na słońcu, gdyż zbyt wysoka temperatura może prowadzić do zmiany konsystencji kosmetyków, a nawet ich zepsucia. Przegrzane kosmetyki trudniej nakłada się, gdyż są bardziej lejące. Jeśli masz taki problem, włóż kosmetyk na chwilę do lodówki.

ms