Polecamy Dla Par Mardi Gras w Chicago

Mardi Gras w Chicago

PODZIEL SIĘ

Zanim zacznie się Wielki Post czas na ostatnie karnawałowe szaleństwa, nie tylko taneczne, ale także kulinarne. Jeżeli nie masz pomysłu, gdzie w Chicago lub okolicznych miejscowościach możesz zabawić się w Mardi Gras, czyli Tłusty Wtorek my mamy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji. Pamiętaj przed nami długi okres postu, więc nie możesz przegapić okazji do dobrej zabawy.

Pamiętajcie także, że w wielu miejscach celebracje zaczynają się w sobotę 22 lutego!

115 Bourbon Street – 3359 W 115th St., Merrionette Park
Ta coroczna celebracja Mardi Gras to oczywiście zabawa wzorowana na obchodach w Nowym Orleanie. Będą więc serwowane specjały kuchni południowej, drinki, poza tym różnorodni artyści, magicy, kuglarze będą zabawiali zebranych gości. Koniecznie należy zaopatrzyć się w koraliki. Oczywiście nie zabraknie także muzyki na żywo dla wszystkich tych, którzy będą chcieli przetańczyć tę ostatnią noc karnawału.

Time Out Market Chicago – 916 W. Fulton Market, Chicago
Miejsce to oferuje jedyny w swoim rodzaju Mardi Gras pełen kulinarnych niespodzianek. Prawdziwy zespół jazzowy z Luizjany będzie zabawiał gości muzyką na żywo, a oprócz tego niekończące się przysmaki i słodkości min. pączki oraz szeroki wybór drinków.

Delightful Pastries – 5927 W. Lawrence Ave., Chicago
Jeżeli nadal masz problem z pieczeniem ostatkowych przysmaków polecamy zajęcia przygotowane przez cukiernię. Każdy z uczestników będzie robił samodzielnie ciasto według wskazówek doświadczonych cukierników. Przewidziana jest także degustacja własnych wyrobów z różnymi nadzieniami. Ponadto uczestnicy słodkich zajęć poznają także tajniki chrupiących chruścików. Aby zarejestrować się na warsztaty wystarczy zadzwonić do cukierni.

Norman’s Bistro – 1001 E. 43rd St., Chicago
Na co dzień miejsce to oferuje kuchnię kreolską, zaś na czas Mardi Gras zamienia się w Nowy Orlean. Przystrojone w zielono-złoto-fioletowe barwy festiwal zaprasza gości ubranych w maski i koraliki, chcących spróbować przysmaków kuchni południa, napić się drinków i po prostu dobrze się bawić zgodnie z hasłem Mardi Gras „laissez les bon temps rouler” (niech trwają dobre czasy).

Sidetrack – 3349 N. Halsted St., Chicago
Karnawał Mardi Gras uświetni występ Tovi Khali & The Second Line Jazz Ensemble. Poza tym maski, koraliki i wszystko co będzie nawiązywać do atmosfery nowoorleańskiej zabawy. W ramach imprezy przewidziana jest także parada na zewnątrz, którą poprowadzi Tovi.

Chuck’s – 8025 S. Cass Ave., Darien
Coroczna impreza z muzyką na żywo oraz bufetem pełnym potraw kuchni Cajun i kreolskiej. Co tego wyśmienite drinki i dobra zabawa ostatkowa. W tym roku zespołem grającym dla gości będzie Sole City Juke Band.

Vom Fass Naperville – 121 S. Washington St., Naperville
Miejsce to oferuje ogromny wybór alkoholi, a z okazji Mardi Gras będzie można spróbować kilku popularnych drinków min. hurricane a sazarac i absyntu.

Dionne Victoria Studios INC. – Lower Level of Zhou B Art Center, 1029 W. 35th , Chicago
A może pomysłem na ostatki są zajęcia z malowania? Klasy malarstwa z nauczycielką, która udzieli nam wskazówek dotyczących malarstwa i dekoracji karnawałowych masek. Aby lepiej się malowało można przynieść własne wino, organizatorka zapewnia natomiast przekąski, płótno i materiały malarskie.

Alhambra Palace Restaurant – 120 W. Randolph St., Chicago
To niezwykłe miejsce z okazji ostatków zaprasza na Fantasia – Ladies Nigth at the Palace. Panie wchodzą za darmo i otrzymują darmowy drink. Oprócz tego muzyka na żywo w wykonaniu DJ-ów, wspaniałe jedzenie, drinki i niezapomniana noc wypełniona zabawą.

POPELINA