Podróże McCall woła!

McCall woła!

PODZIEL SIĘ

Małe miasteczko dwie godziny na północ od Boise, Idaho. McCall to raj na ziemi dla dzieci  i dorosłych. Mieszka tu tylko około 3000 ludzi, reszta to turyści. A jest po co przyjechać i co zobaczyć. Od rzeki i jeziora Payette poprzez stanowy park Ponderose.

Zimową porą jezioro Payette przyciąga wędkarzy lubiących połowy lodowe. McCall otoczone jest górami z najwyższym szczytem Brundage o wysokości 7640 stóp jest rajem dla narciarzy. O śniegu na tej górze mówi się, że jest najlepszy w całym Idaho. Park Stanowy Ponderose oblegany jest przez osoby na snowmobile’ach, którzy po całym dniu jazdy wylegują się w ciepłych źródłach znajdujących się na terenie parku. Pełno tutaj również zagorzalców na nartach biegowych jak i rakietach śniegowych.
Raporty na temat warunków panujących na trasach można znaleźć na stronie  McCallNordic.com.

Latem rzeka Payette jest jedną z najciekawszych w kraju do zjazdów pontonami czy też kajakami. A po jeziorze oferowane są przejażdżki statkami wycieczkowymi.

W McCall nie brakuje restauracji oraz miejsc noclegowych. Od restauracji serwujących wyśmienite steki poprzez wspaniałe cukiernie. Na pewno turysta głodny nie będzie. McCall również oferuje noclegi na każdą kieszeń. Od pól namiotowych poprzez motel i hotele kończąc na resortach najwyższej klasy.

Siwa