Najnowsze Medytacja

Medytacja

PODZIEL SIĘ

Jeśli myślisz, że medytacja jest tylko dla osób sławnych i ze sporym zasobem wolnego czasu to jesteś w błędzie. Medytować może każdy i każdy może czerpać zyski jakie przynosi medytacja. Zajmie ci to zaledwie 15-30 minut, a zyskasz dla siebie wiele. Oto kilka zalet medytacji.

medytacja1

 Medytacja może uczynić cię bardziej produktywnym
Jeśli czujesz, że twój zapał do działania gdzieś zaginął, zacznij medytować. Chwilowe wyciszenie organizmu pozwoli wrócić mu do stanu spokoju, dzięki któremu szybciej zacznie prawidłowo funkcjonować i myśleć.
• Medytacja pomaga nastolatkom
Pamiętasz młode lata? Bunt przeciwko wszystkim i wszystkiemu? Konflikty z całym światem? Wyobraź sobie, że głęboko oddychając oczyszczasz organizm i zapominasz o całym buncie, stajesz się łatwiejszy w kontaktach.
• Medytacja walczy z bólem
Gdy medytujesz ulega zagęszczeniu część mózgu odpowiedzialna za ból. W ten sposób możesz uśmieżyć ból bez zażywania środków przeciwbólowych i zapomnieć o bólu.
 Medytacja daje szczęście
Medytując regularnie możesz pozbyć się złego nastroju, a nawet depresji. Medytując zapominasz o negatywnym myśleniu lub szukasz metod, aby go uniknąć.
• Medytacja w walce z uderzeniami gorąca
W okresie menopauzy wiele kobiet skarży się na uderzenia gorąca i nadmierną potliwość. To właśnie im z pomocą przychodzi medytacja.
• Medytacja na problemy miłosne?
Dlaczego nie! Medytacja pozwala obniżyć poziom stresu, oczyszcza organizm, pozwala spojrzeć na wiele spraw ze spokojem.
15-30 minut dziennie to nie jest tak dużo. O wiele więcej czasu spędzamy przed telewizorem. Może warto zrezygnować z jednego serialu i wypróbować medytację.

Siwa