Fakty Ciekawostki Miasta z największymi korkami ulicznymi

Miasta z największymi korkami ulicznymi

SHARE

Okres świąteczny nie tylko związany jest z zakupami, ale przede wszystkim miliony ludzi wybiera się w podróż by odwiedzić najbliższych. Jeśli się wybierasz do któregoś z poniższych miast, przygotuj się na czekanie i trudności na drogach.

Los Angeles, Kalifornia
Znana ze złożonego systemu autostrad, na stałe znajduje się na liście najgorszych i najbardziej zatłoczonych miast. W ostatnich latach w okresie świątecznym telewizja transmituje na bieżąco sytuację tysięcy ludzi wracających do domu na autostradzie 405.

Nowy Jork
To miasto okresie świątecznym ma trzy razy gorszą sytuację na drogach niż w normalny dzień.

San Francisco, Kalifornia
Znalazło się na piątym miejscu na liście miast z najgorszymi korkami na drogach pośród miast na świecie. Szacuje się, że ten problem jest dwa razy gorszy w okresie świątecznym.

Atlanta, Georgia
słynie z największych i najbrzydszych węzłów autostrad. Najgorszy z nich to Tom Moreland Interchange (Spaghetti Junction). Przez ostatnie dwa lata jest on największym utrudnieniem w ruchu drogowym w kraju.

Miami, Floryda
To piękne miasto i ma wiele do zaoferowania w okresie świątecznym, ale ma jedne z najgorszych korków w kraju.

Waszyngton, D.C.
Każdego dnia przybywa tu i opuszcza stolicę rzesze ludzi, a sytuacja w okresie świątecznym jest jeszcze gorsza. Najgorszy świąteczny ruch jest na trasie I-95 w kierunku południowym do Wirginii.

Boston, Massachusetts
Cechuje zimna i sztormowa pogoda. Złe warunki atmosferyczne często powodują zamknięcia dróg, a to z kolei koszmar na drogach w jakimkolwiek kierunku.

Chicago, Illinois
W okresie świątecznym ma największy ruch uliczny w kierunku lotniska O’Hare. Zła pogoda oraz wielu podróżujących powodują olbrzymie korki na drogach i długi czas spędzony za kółkiem.

Seatle, Waszyngton
Ma najgorszy odcinek dla kierowców dojeżdżających z Everett (przedmieścia na północy miasta). Kierowcy spędzają więcej czasu w drodze niż ktokolwiek inny w kraju.

Dallas, Texas
Jest miastem ciągle rozwijającym się i zatłoczonym. Mieszkańcy Dallas uważają odcinek autostrady 183 łączącej Dallas z Fort Worth za największy problem dla kierowców, a szczególnie w okresie świąt.

San Antonio, Texas
To miasto, w którym przewiduje się trzykrotny wzrost ruchu drogowego do roku 2035. Duża liczba odwiedzających, ruchliwe przejście graniczne powodują utrudnienia w ruchu drogowym.

Barb