Życie Polonii Fotorelacje Mikołajki Daru Serca

Mikołajki Daru Serca

SHARE

Cały miniony weekend w Fundacji Dar Serca przebiegł pod znakiem świątecznych zabaw dla dzieci i dorosłych. W piątek – zorganizowana była choinka dla najmłodszych, z Mikołajem, prezentami i zabawami. Rodzice i dzieci znakomicie się bawili, panie wychowawczynie przygotowały świetną zabawę.

Natomiast w sobotę, tradycyjnie już, klub motocyklwy Highlander Riders zorganizował Mikolajki dla grupy starszych niepełnosprawnych dzieci lokalnych biorących udział w zajęciach sobotnich. Zawsze jest to niezwykłe przeżycie, bo Mikołaj przyjeżdża w kolorowym, radosnym orszaku czyli na wspaniale udekorowanych w renifery saniach i  rozświetlonych motorach. W tym roku, dzięki uprzejmości Majora i Departamentu Policji Schiller Park, cały orszak prowadziły wozy policji na sygnałach i światłach. Coż to było za przeżycie. Bardzo szczodry jak zawsze Mikołaj obdarował wszystkich uczestników zabawy prezentami.To był prawdziwie świąteczny dzień niekończących się  niespodzianek dla naszych milusińskich. Do domu Daru Serca zawitało jeszcze dwóch Mikołajów – studenci z 9 uczelni w Illinois, zrzeszeni w  PSLA- Polish Student Leaders Assembly przekazali dla dzieci piękne upominki, a od rodzin Mulica i Ogórków dzieci otrzymały piękny 43 calowy telewizor oraz DVD. Każdy Mikołaj nie zapominiał też o siedmiorgu podopiecznych Fundacji, którzy aktualnie przebywają w szpitalach poza stanem Illinois. Prezenty będą wysłane pocztą, aby doszły na czas Gwiazdki na Florydę, do St. Louis i Los Angeles.

Radości było co niemiara i za to z całego serca dziękujemy wszystkim Mikołajom!

Niedziela to był czas na Christmas party dla wolontariuszy Fundacji. Ok. 60 osób, które od wielu lat poświęcają swój czas w różny, a każdy bardzo ważny, sposób:  pomagają dzieciom, biorą udział w organizacji imprez, wożą i tlumaczą lub po prostu spędzają czas z dziećmi dzieliło się wzajemnie opłatkiem i refleksjami nad minionym rokiem. Pyszności sponsorowane przez Montrose Food Mart oraz Oak Mill Bakery  bardzo pomogły wzmocnić serdeczną atmosferę tych kilku godzin spędzonych razem. Nasi wspaniali i niezawodni sponsorzy, przyjaciele oraz wolontariusze to siła i motor działania Fundacji i tylko dzięki ich zaangażowaniu, oddaniu, wrażliwości i dobroci Fundacja Dar Serca w 2018 roku będzie obchodziła 30-lecie działaności.

Dziękujemy wszystkim za wspaniały rok !