Najnowsze Mikrofalówka inaczej

Mikrofalówka inaczej

SHARE

Zazwyczaj mikrofalówkę używamy do podgrzewania jedzenia. A do czego jeszcze można ją wykorzystać? Oto parę rad.

Jajecznicę można przygotować szybko na śniadanie. Wystarczy 2 jajka ubić w naczyniu, który można używać w mikrofalówce z dwoma łyżkami mleka i szczyptą soli i pieprzu, następnie włożyć na ok. 30 sekund do mikrofalówki i gotowe.
Zanim pokroisz cebulę włóż ją na 45 sekund do mikrofalówki, co sprawi, że krojenie jej obędzie się bez łez.
Obranie czosnku może okazać prostym zadaniem jeśli włożymy go do mikrofalówki na 20 sekund. Ząbki czosnku wysuną się same.
Chleb potrzebuje ciepłego miejsca do wyrośnięcia, a zimą może to być trochę utrudnione. Wystarczy włożyć do mikrofalówki miseczkę z wodą na 2 minuty, a następnie włożyć do niej rozczyn chleba.
Latte z pianką zrobimy sami w domu. Do połowy szklanego słoiczka wlej mleko i podgrzej w mikrofalówce przez 1 min., do momentu aż będzie gorące, zakręć słoiczek i potrząsaj nim przez ok. 30 sekund, wlej mleko do kubka, dodaj espresso i gotowe.
Wyciśniesz więcej soku z owoców cytrusowych jeśli włożysz je do mikrofalówki na 10-20 sekund. Pozostaje tylko przekroić na pół i wycisnąć.
Odświeżysz czerstwy chleb zawijając go w wilgotny papierowy ręcznik i podgrzewając go przez 10 sekund w mikrofalówce. Dla lepszego efektu, można chleb podgrzewać ze szklanką z wodą.
Sprażysz orzechy w bardzo prosty sposób. Rozłóż je równomiernie, jednowarstwowo na talerzu i włóż do mikrofalówki na 1 minutę mieszając w połowie.
Warzywa na parze z kuchenki mikrofalowej są łatwe i szybkie w zrobieniu. Wystarczy włożyć warzywa do naczynia, dodać trochę wody i przykryć. W zależności od rodzaju warzyw średnio 5 minut, a np. marchewka może wymagać ok. 8 minut podgrzewania.
Chrupkie Taco łódki można wykonać z miękkiej tortilli wkładając ją do szklanki, która może być użyta w mikrofalówce i podgrzewać przez ok. minutę.
Chrupiący boczek bez dodatkowego bałaganu na kuchence można zrobić wkładając plasterki boczku na talerzu wysłanym ręcznikiem papierowym i przykrywając je ręcznikiem papierowym. Ok. 1 minuta na 1 plasterek boczku, jeśli plasterki są grube mogą potrzebować dodatkowego czasu.
Miód, który się skrystalizował wystarczy włożyć na 30 sekund do mikrofalówki, aby uzyskać płynną konsystencję.
Chrupki ziemniaczane domowej roboty zrobisz krojąc ziemniaka bardzo cienko, smarując każdy plasterek z obu stron olejem roślinnym i posypując solą i wkładając na ok. 5 minut do mikrofalówki.
Zamiast moczyć fasolę przez noc wystarczy zalać ją do całkowitego zanurzenia wodą w misce i podgrzewać w mikrofalówce przez 8-10 minut. Ziarna powinny być gotowe do użycia w ciągu 1-2 godzin.
Zioła można wysuszyć wkładając je do mikrofalówki.
Ziemniaka upieczesz podgrzewając go ok. 7 minut , gdy trochę ostygnie przetnij go nożem i włóż do środka masło, śmietanę, ser, szczypiorek.
Jeśli lody są twarde jak skała zmiękczysz je wkładając do mikrofalówki i podgrzewając w 15 sekundowych odstępach do uzyskania pożądanej miękkości.
Kolbę kukurydzy włóż na 3 minuty podawaj z dużą ilością masła soli i pieprzu, dla uzyskania złotego koloru można włożyć ją na grilla.
Kiszone ogórki w bardzo łatwy sposób można zrobić za pomocą mikrofalówki. Potrzebny będzie cienko pokrojony ogórek, cebula, ocet, cukier, sól, nasiona selera, kolendry. Wszystkie składniki włóż do naczynia i gotuj w mikrofalówce bez przykrycia 3 minuty, wymieszaj i dalej gotuj przez 2-3 minuty, przykryj i włóż do lodówki na 4 godziny.

Barb