Fakty Chicago Moc oddziaływania Polek w Chicago

Moc oddziaływania Polek w Chicago

SHARE

Po raz trzeci w Chicago odbyła się Konferencja Kobiet  – Polish- American Women’s Conference. W tym roku Konferencja odbywała się w Muzeum Polskim w Ameryce pod hasłem “Moc oddziaływania”.

Konferencję otworzyła dziennikarka Małgorzata Ptaszyńska – organizatorka Konferencji wraz z Anną Tukiendorf – prezes Polish Women in Business.  W ceremonii otwarcia uczestniczył także Skarbnik Stanu Illinois Michael Frerichs, Konsul Małgorzata Bąk- Guzik oraz Łucja Mirowska- Kopeć.

Konferencja składała się z trzech paneli dyskusyjnych, w trakcie których prelegentki odpowiadały na pytania moderatorów oraz uczestników konferencji.

W pierszym panelu dyskusyjnym Mary Wiśniewski z Chicago Tribune i Christina Ciecierski z Northeastern Illinois University mówiły o tym jak udaje im się sprostać przeciwnościom losu, pogodzić życie rodzinne z karierą zawodową oraz gdzie szukać pomocy i wsparcia. W drugim panelu dyskusyjnym Magdalena Wróbel – vice prezes First Bank of Highland Park oraz Amy Krymkowski – ekspertka rynku pracy mówiły o tym jak ważny jest image w mediach społecznościowych,  stworzenie własnej marki, dbanie o rozwój kariery o  oraz udzielały praktycznych porad dotyczących awansu, negocjacji zarobków i stwarzaniu sobie jak najlepszych możliwości zawodowych. W trzecim panelu kardiolog Karolina Marinescu i Magdalena Fudalewicz – szefowa biura radnego 36 dzielnicy Chicago Gilberta Villegasa mówiły o wyzwaniach i wyrzeczeniach jakie niesie wybranie kariery w polityce i w medycynie. Panie podkreślały, że do celu prowadzi wiele dróg i nie ma jednej właściwej.

Konferencja była wydarzeniem interaktywnym, w trakcie którego uczestniczki zadawały pytania panelistkom. Pytano głównie o kreowanie image’u w mediach społecznościowych, jak być konkurencyjnym na rynku pracy, jaką ścieżkę kariery wybrać po studiach humanistycznych, jak poradzić sobie z kredytami za studia, jaką szkołę medyczną wybrać, jak ruch #metoo zmienił amerykańskie korporacje, jak rozwiązywać konflikty w pracy.

Małgorzata Ptaszyńska – organizatorka wydarzenia nie kryła zadowolenia z frekwencji i poziomu dyskusji. Jak powiedziała “to wydarzenie wpisało się w kalendarz profesjonalnych imprez polonijnych, w trakcie których można nawiązać kontakty biznesowe, wymienić się doświadczeniami, poznać nowych ludzi, a także otrzymać garść praktycznych porad i informacji”.

Imprezie towarzyszyła wystawa, która specjalnie na Konferencje przyleciała z Polski i pokazywała wybitne Polki, które zasłużyły się w kulturze, sztuce, nauce, walce o wolność i prawa wyborcze kobiet.

Patronat nad Konferencją objął Konsulat Generalny RP w Chicago, a głównym sponsorem tegorocznego wydarzenia był First Bank of Highland Park.