Najnowsze Moniuszko Superstar w Copernicus Center

Moniuszko Superstar w Copernicus Center

SHARE

Z okazji 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki zapraszamy Państwa do wspólnego spędzenia wieczoru z Paderewski Symphony Orchestra i zwycięzcą nagrody Grammy – Włodkiem Pawlikiem.

W programie koncertu moniuszkowskie przeboje: pieśni, arie, tańce, fragmenty oper i muzyki symfonicznej – w brzmieniu oryginalnym oraz w aranżacjach na trio jazzowe i orkiestrę symfoniczną. Dobrze znane, ulubione melodie zabrzmią wspaniale, świeżo i zachwycająco w genialnych aranżacjach jedynego polskiego laureata najważniejszej muzycznej nagrody na świecie – Grammy Award – Włodka Pawlika.

Artyści:
Włodek Pawlik – fortepian,
Paul Wertico – perkusja,
Tom Knific – bass
Paderewski Symphony Orchestra, Chór i Soliści pod dyrekcją Wojciecha Niewrzoła

Stanisław Moniuszko (ur. 5 maja 1819 w Ubielu, zm. 4 czerwca 1872 w Warszawie) – wybitny polski kompozytor, dyrygent, pedagog. W historii muzyki zajął miejsce jako twórca narodowej opery polskiej. W swoich kompozycjach udowodnił, że piękna, prosta muzyka ma zawsze szanse dotarcia do słuchaczy i staje się wartością trwałą. Całą swą twórczość poświęcił na „krzepienie serc” rodaków. Przez współczesnych łatwo rozumiany i szczerze odczuwany, potrafił stworzyć dzieła, które oparły się wpływowi czasu.