Najnowsze Mowa ciała

Mowa ciała

SHARE

Mowa ciała może wyjawić to co ludzie myślą i czują. Często może to oznaczać przeciwieństwo tego co mówią. Czytanie z mowy ciała może być czasami mylące, dlatego istotne jest bliższe przyjrzenie się rozmówcy.

Wzruszenie ramionami to uniwersalny sygnał, że nie wiemy co się dzieje lub nie rozumiemy co zostało powiedziane. Składa się z trzech gestów: odsłonięte dłonie, zgarbione ramiona i podniesione czoło.
Otwarte dłonie od wieków kojarzone są z prawdą, uczciwością, lojalnością i poddaniem się. Na przykład w momencie składania przysięgi o mówieniu prawdy w sądzie, jedna ręka położona jest na Biblii, a druga otwarta dłoń uniesiona jest do góry, lub w momencie poddania się zwycięzcy uniesione, otwarte dłonie oznaczają, że jesteśmy nieuzbrojeni i nie stanowimy zagrożenia.
Podniesione brwi są często oznaką dyskomfortu, zdziwienia lub strachu. Więc jeśli słyszysz komplement na temat twojego wyglądu od osoby, która ma uniesione brwi, to ta osoba może nie być z tobą szczera.
Wskazujący palec z zamkniętą dłonią skierowany w twoją stronę jest próbą pokazania dominacji nad tobą. Podświadomie wywołuje negatywne uczucia, gdyż symbolizuje prawy cios, używany w fizycznym ataku.
Jeśli osoba, z którą rozmawiasz naśladuje twoje gesty i ruchy to prawdopodobnie oznacza, że rozmowa idzie dobrze i ta osoba odczuwa więź z tobą. Na przykład jeśli jesteś na randce i oboje wykonujecie te same gesty oznacza, że spotkanie jest udane.
Jeśli rozmówca patrzy ci w oczy zbyt długo, może kłamać. Niektórzy kłamcy celowo skupiają swój wzrok, czasami stojąc nieruchomo i nie mrugając, aby wywołać uczucie niezręczności u osoby, z którą rozmawiają. Jednak skupienie wzroku na potencjalnym partnerze seksualnym, wywołuje podniecenie, które można interpretować pozytywnie, jako zaproszenie do bliższej znajomości. Okazanie zainteresowania drugą osobą jest zazwyczaj pokazane w kilku gestach. Po nawiązaniu kontaktu wzrokowego osoba spogląda w dół lub bawi się włosami, a następnie spogląda w tym samym kierunku ponownie szukając wzroku tej osoby.
W momencie, gdy jedna strona twarzy jest bardziej aktywna niż druga może oznaczać, że osoba ta udaje swoje emocje. Większość emocji na twarzy pojawia się jednakowo po obu jej stronach.
Osobie wyrażającej prawdziwie smutek, wewnętrzne kąciki brwi samoistnie unoszą się do góry i nie można tego opanować mimo prób.
Drżąca noga sygnalizuje niepokój, irytację lub obie te rzeczy.

Barb