Polecamy Dla Panów Na co umierają faceci

Na co umierają faceci

SHARE

Statystyki wskazują na to, że to panie dłużej żyją niż panowie. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta – facet boi się wizyty u lekarza. Lekceważy wszelkie poważne symptomy choroby, gdyż przeraża go spotkanie z białym kitlem. Oto dolegliwości, których żaden pan nie powinien lekceważyć:

• kłujący ból w klatce piersiowej, który szybko przemija, a pojawia się podczas chodzenia czy po ćwiczeniach fizycznych – nie lekceważ go i nie traktuj jako formę zmęczenia. Może to być symptom choroby niedokrwiennej serca, czyli wieńcówki. Wieńcówka zazwyczaj jest skutkiem miażdżycy – do serca nie dochodzi odpowiednia ilość tlenu, gdyż tętnice są zbyt zwężone. Może to prowadzić do niedotlenienia serca, a nawet jego obumierania. Nieleczona wieńcówka może doprowadzić do zawału. Odwiedź koniecznie kardiologa.
• huśtawka nastrojów prowadzić może do depresji. To nieprawda, że faceci są bardziej odporni na stres i kłopoty w domu. Przewlekły stres może prowadzić do depresji. A jak ją rozpoznać? U facetów depresja może objawiać się nie tylko apatią czy przygnębieniem, ale także agresją, wyolbrzymianiem problemów czy oddaniem się nałogom, problemami ze snem, spadkiem libido. W tym przypadku udaj się do psychiatry.
• kaszel, który nie mija – jeśli twój kaszel trwa dłużej niż 3 tygodnie, nie czekaj, tylko udaj się do pulmonologa. Raczej to nie jest alergia czy rezultat palenia papierosów. A jeśli kaszlowi towarzyszą duszności, bóle w klatce piersiowej czy osłabienie i zmęczenie, nie ma na co czekać. Męskie płuca są słabsze od kobiecych i dlatego panowie częściej zapadają na zapalenie płuc czy oskrzeli, częściej chorują na raka, rozedmę płucną czy astmę, a nawet gruźlicę.
• problemy z oddawaniem moczu – jeśli zaczynasz wstawać w nocy bo twój pęcherz domaga się opróżnienia, to czas pomyśleć o wizycie u urologa. Zwłaszcza jeśli do częstszego oddawania moczu dochodzi jeszcze ból czy słabszy strumień moczu. Może to być zwykła infekcja dróg moczowych, ale także przerost gruczołu prostaty.
• guzek na jądrze – nawet najmniejszy może być groźny i nie powinno się go lekceważyć, nawet, gdy nie boli i nie sprawia trudności. Guzek może być objawem raka jądra, a jest to bardzo złośliwy rak, gdyż lubi przerzuty. Ważne jest, aby każdy facet nie bał się swojego ciała i regularnie sam pod prysznicem badał swoje jądra. To nie wstyd dotykać się, gdy chodzi o nasze zdrowie. Jeśli wyczujesz guzek, udaj się do urologa lub androloga.

ms