Podróże Do okoła Świata Najbardziej NIEBEZPIECZNE kraje dla samotnie podróżujących kobiet

Najbardziej NIEBEZPIECZNE kraje dla samotnie podróżujących kobiet

PODZIEL SIĘ

Podróżowanie w pojedynkę (niezależnie od płci) zawsze niesie ze sobą większe zagrożenie. Raźniej i bezpieczniej jest, kiedy wyjeżdżamy do jakiegoś kraju w grupie znajomych lub nawet w parze. Jednak to samotnie podróżujące i zwiedzające kobiety w wielu krajach świata są częściej narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Dlatego, nawet jeżeli jest to coraz modniejsze, zwiedzanie świata na własną rękę może być bardzo ryzykowne dla pań. Aby ograniczyć je do minimum podajemy zestawienie najbardziej nieprzyjaznych dla turystek krajów.

Przed ułożeniem tego rankingu wzięto pod uwagę kilka czynników takich, jak: bezpieczeństwo, podczas samotnego spaceru w nocy, zabójstwa kobiet, przemoc seksualna ze strony partnera lub niepartnera, dyskryminacja prawna, globalny wskaźnik różnicy płci, globalny indeks nierówności, przemoc wobec postaw kobiet.

Tak więc naszą listę otwiera:
Republika Południowej Afryki – najgorszy aspekt to przemoc wobec kobiet. Choć sytuacja się polepsza i kobiety nie są już tak okrutnie traktowane i spychane na margines, nadal należy się mieć na baczności. Nie warto ryzykować życia dla samotnych wędrówek, jazdy lub poruszania się po tym malowniczym, jednak niebezpiecznym kraju.

Brazylia – kraj ten został źle oceniony ze względu na brak bezpieczeństwa dla samotnie spacerujących wieczorami po ulicach oraz celowe zabójstwa kobiet lub porwania w celu wyłudzenia pieniędzy. Turystów, a w szczególności turystki ostrzega się, by nie chodziły same po ulicach, a w przypadku napadu rabunkowego, by nie stawiały oporu.

Rosja – minusem podróżowania w pojedynkę po Rosji są: duża liczba przypadków zabójstw, przemoc seksualna oraz dyskryminacja kobiet prawnie usankcjonowana.

Meksyk – pomimo tego, że jest to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów stan bezpieczeństwa na ulicach określa się raczej jako fatalny. Kobiety są ofiarami zabójstw i przemocy seksualnej i sytuacja wcale się nie poprawia.

Iran – w kraju tym prawa kobiet są łamane na porządku dziennym. Sytuacja ta raczej nie zmieni się w szybkim czasie, a to ze względu na kulturowe i religijne uwarunkowania.

Pozostałe kraje pierwszej 10 nieprzyjaznych dla samotnie podróżujących kobiet to: Dominikana, Egipt, Maroko, Indie, Tajlandia. Powody to oczywiście nakazy religijne, kulturowe, zasobność danego kraju i co bardzo ważne regulacje prawne dotyczące kobiet.

Z ostatnio przeprowadzonych badań wynika, że kobiety (53%) częściej podróżują niż mężczyźni (47%), dlatego też, aby odwiedzanie obcych krajów i poznawanie obcych kultur było przyjemnością zadbajcie najpierw o wasze bezpieczeństwo drogie panie.

POPELINA