Fakty Ciekawostki Najbardziej przystępne podatkowo stany…

Najbardziej przystępne podatkowo stany…

SHARE

…dla emerytów i nie tylko. W Ameryce, jak wiemy, płacimy podatki federalne, stanowe, gminne, miejskie, wiejskie, itd. Politycy trzymają ręce na każdym naszym dolarze pozostawiając nas z marnym kieszonkowym. Ale żyjąc w tak wielkim kraju jak USA, w którym każdy stan rządzi się swoim prawem jest szansa na zatrzymanie większego kieszonkowego w niektórych z nich. Szczególnie ważne jest to, kiedy żyje się z oszczędności lub przeszło się na emeryturę. Wśród 50 stanów znalazło się 6, do których nad przeprowadzką warto się zastanowić.

Floryda

Nie nakłada podatku od zarobków, majątku i spadku, a stanowy podatek od sprzedaży wynosi 6%. Dodając do niego lokalne podatki najwyższy jaki znajdziemy na Florydzie to 7,5 procenta. Osoby powyżej 65 roku życia w niektórych gminach i miastach kwalifikują się na zwolnienie z podatku od nieruchomości z pierwszych $50000 wartości domu.

Południowa Dakota

Tak samo jak Floryda i ten stan obywa się bez podatku od zarobków – włączając w to przychód z social security, majątku i spadku. Stanowy podatek od sprzedaży wynosi 4%, a podatek od nieruchomości 0,01 procenta.
Arizona
Popularna wśród Polonii Arizona nakłada podatek od zarobków w wysokości od 2,59 do 4,54 procent. Stanowy podatek od sprzedaży wynosi 5,6 procenta. Podatki nie są nakładane na przychód z social security, od majątku i spadku. Przychód z planów emerytalnych 401k i podobnych jest opodatkowany w ten sam sposób, jak regularne zarobki. Podatku od sprzedaży nie płacimy tam od leków oraz artykułów spożywczych. Średnio po połączeniu stanowego podatku od sprzedaży wraz z lokalnymi wynosi on 8,17 procenta.

Newada

Zero podatku od zarobków i wszelkich planów emerytalnych, majątku oraz spadku. Stanowy podatek od sprzedaży wynosi 6,85 procenta wyłączając artykuły spożywcze i leki. Średnio gminy dokładają kolejne 1,5 procenta do podatku stanowego. W Newadzie, tak jak i Wyoming, słono płacimy za posiadanie auta. Podatek od samochodów naliczany jest według wartości i daty produkcji pojazdu.

Wyoming

Podatek od zarobków – 0%. Podatek od spadków i majątku – 0%. Podatek od sprzedaży – 4%. Wyoming nakłada jeden z najniższych podatków od nieruchomości w całym kraju oraz najniższy od zakupu piwa.

Alaska

Ten stan wszystkim podatkom mówi nie. To nie wszystko. Jego rezydenci jeszcze dostają od rządu pieniądze. Zero podatku od zarobków i sprzedaży. Zero podatku majątkowego i spadkowego. Zero podatków od wypłat z planów emerytalnych i social security. Podatki od nieruchomości nie są najniższe, ale jak co roku dostaje się od rządu dywidendy w wysokości około $7000 na rodzinę czteroosobową to za dom jest z czego zapłacić.

Siwa