Podróże Najbardziej rozczarowujące wakacyjne podróże

Najbardziej rozczarowujące wakacyjne podróże

SHARE

Po całorocznym oszczędzaniu na zasłużone wakacje w końcu rezerwujesz lot i udajesz się w miejsce, które według wszystkich jest najwspanialszym miejscem na ziemi. A ty, kiedy tam docierasz, rozczarowujesz się ogromnie.
Mówią, że w życiu nie chodzi o cel, ale podróż. Ale bądźmy szczerzy, to także w pewnym sensie cel. Oto niektóre z najbardziej rozczarowujących miejsc na świecie według recenzji turystów i przewodników turystycznych.

Loch Ness, Szkocja
Porzuć nadzieję na zobaczenie sławnego potwora z jeziora. Zamiast tego zobaczysz po prostu zbiorniki wodne. Więc, aby nie marnować czasu skieruj swoje kroki w stronę innych atrakcji związanych z kulturą i historią szkockich górali (highlanders) takich, jak XVI-wieczny zamek Castle of Mey lub wspaniała sceneria Glencoe.

Mykonos, Grecja
Mykonos jest bez wątpienia jedną z najpiękniejszych wysp w Grecji, ale jeśli nie jesteś wystarczająco bogaty, aby posiadać własny prywatny jacht, istnieje szansa, że skończysz walcząc o miejsce na plaży obok niezliczonej ilości innych turystów. Poza tym ceny są wysoko za wysokie. Jeżeli chcesz rzeczywiście poczuć uroki greckich wysp omijaj Mykonos i Santorini.

Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie
Nazywany „jednym z najbardziej efektownych, spektakularnych miast przyszłości”. Dubaj został również uznany za najbardziej przereklamowane miasto na świecie przez czytelników pism podróżniczych. Jest to po prostu przestrzeń wypełniona wieżowcami, luksusowymi hotelami i gigantycznymi centrami handlowymi, a nie tego oczekuje się myśląc o wakacjach.

Barcelona, Hiszpania
Podobnie jak wiele popularnych miast tłumnie odwiedzanych Barcelona jest wypełniona turystami, a za wszystko płaci się podwójnie. Nie warto omijać tego wspaniałego pełnego np. budowli Gaudiego miasta, ale lepiej poszukać alternatywy jeżeli chodzi o zakwaterowanie.

Kasablanka, Maroko
Miasto rozsławione dzięki filmowi z Humphreyem Bogartem i Ingrid Bergman. W rzeczywistości to marokańskie miasto portowe nie jest ani tak malownicze ani tak romantyczne.

Rio de Janeiro, Brazylia
Największą atrakcją Rio de Janeiro są jego kultowe plaże, zwłaszcza Ipanema i Copacabana, choć wielu odwiedzających narzeka, że są przepełnione, brudne i pełne kieszonkowców. Aby spędzić relaksujący dzień na plaży, lepiej odwiedź Baía do Sancho na małej wyspie Fernando de Noronha, uznanej przez TripAdvisor za najlepszą plażę na świecie w 2017 roku.

POPELINA