Podróże Najlepsze parki narodowe Ameryki

Najlepsze parki narodowe Ameryki

PODZIEL SIĘ

Nie masz pomysłu na wakacje? Znudziły ci się baseny i plaża w zamkniętych resortach? Czas na wycieczkę po parkach, chodzenie po górach, obcowanie z naturą. Oto najlepsze amerykańskie parki.

Park Narodowy Yellowstone: Idaho, Montana, Wyoming
Rozciąga się na 3 stany, obejmuje ponad 2 mln akrów, jest domem dla największych gejzerów. Ponadto odwiedzający mogą zobaczyć majestatyczne krajobrazy i dzikie zwierzęta, takie jak niedźwiedzie grizzly, wilki, żubry, wydry rzeczne i wiecej.

Park Narodowy Grand Teton: Wyoming

tetons
Z górami wznoszącymi się na ponad 7.000 stóp, Grand Teton National Park jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą cieszyć się majestatycznym krajobrazem. W ciepłe dni do popularnych zajęć należą: łowienie, wspinaczka górska, turystyka, pływanie, kajakarstwo w dół rzeki Snake, a zimą zjazd na nartach i rakietach śnieżnych.

Park Narodowy Yosemite: Mariposa County, Kalifornia

yosemite
Yosemite National Park zawiera w swoim krajobrazie niemal wszystko: lodowce, góry lodowe, otwarte łąki strzeliste, stare lasy i głębokie doliny. Park jest chyba najbardziej znany z majestatycznych wodospadów. Użytkownicy mogą oczywiście wybrać się na pieszą lub rowerową wycieczkę, zażyć jazdy konnej i spływów rzecznych.

Park Narodowy Acadia: Maine

acadia
Odwiedzający Park Narodowy Acadia mogą zobaczyć zabytki pięknej okolicy wędrując, jeżdząc konno, pływając łodzią, prowadząc samochód lub zwiedzając autobusem. Miejsce to jest domem dla wielu zwierząt i ptaków, w tym dla sokoła wędrownego.

Park Narodowy Rocky Mountain: Colorado

rocky mountain
405 mil tego parku znajduje się na wysokości ponad 7500 stóp, dzięki temu przed odwiedzającymi otwiera się widok zapierający dech w piersiach. Wejść na szczyty to nie lada wysiłek, ale warto. Miejsce to przyciąga liczne grupy kempingowe, które spędzają tu wspaniałe dni i gwiaździste noce pod gołym niebem.

Park Narodowy US Glacier: Montana

glacier np
Choć najbardziej popularną atrakcją w Glacier National Park jest Going-to-the-Sun Road, 50-milowy odcinek drogi, który pozwala zwiedzającym zobaczyć największe atrakcje parku, to warto także wspomnieć o rejsach statkiem, jeździe konnej oraz amfiteatrze, które urozmaicają czas turystom.

Park Narodowy Everglades: Floryda

everglades
Większość ludzi myśląc o Everglades National Park, widzi aligatory. A park ma znacznie więcej ciekawych okazów, np. czarne niedźwiedzie, lisy, wydry rzeczne, delfiny. Goście parku mogą korzystać z atrakcji zarówno na lądzie jak i w wodzie. W rzeczywistości Florida Bay obejmuje około połowę parku, ok 2.358 mil kwadratowych.

Siwa