Podróże Najpiękniejsze parki jesienną porą

Najpiękniejsze parki jesienną porą

PODZIEL SIĘ

Które z 58 parków narodowych Ameryki są najpiękniejsze jesienią?

Guadalupe National Park Teksas
Góry, kaniony, pustynia, wydmy oraz niezapomniane niebo nocną porą. Trasa wędrówkowa o nazwie McKittrick Canyon jest znana z jesiennego listowia i kolorów. Najlepszy okres na zwiedzanie to od połowy października do połowy listopada.

Zion National Park Utah
Tutaj raj jesienny zaczyna się w drugiej połowie października. Odcienie czerwieni, żółci i pomarańczy tworzą dramatyczny widok na tle czerwonych i białych klifów parkowych piaskowców.

Lassen Volcano National Park Kalifornia
Park ten znany jest z wulkanów, jezior jak również osik i dębów. Dramaturgii dodają bylice i trawy mieniące się kolorem pomarańczy i rdzy. Lassen najlepiej jest zwiedzać od połowy września do końca października.

Rocky Mountain National Park Kolorado
Roślinność zaczyna zmieniać tutaj barwy już od początku września. Złote osiki na tle pokrytych śniegiem gór i położonych w dolinach jezior zapewniają spektakularny widok.

Mt. Rainier National Park Washington
Położony na południowy-wschód od Seattle park Mt. Rainier jest nie tylko parkiem, ale również aktywnym wulkanem. Od końca września miejsce to zamienia się w jesienny wonderland. Odcienie złota, bursztynu i czerwieni zawdzięcza to miejsce dużej ilości klonów, osik, wierzb i brzóz.

Olympic National Park Washington
Park ten zajmuje prawie pół miliona akrów. Wśród nich znajdziemy góry pokryte lodowcem, jeziora, lasy deszczowe, piaszczyste plaże. Klony zaczynają swoją jesienną przemianę pod koniec września. W tym parku każdy znajdzie swój ulubiony kolor.

Glacier National Park Montana
Sosny i modrzewie zaczynają swoją jesienną przemianę z końcem września. Chłodne poranki, śniegiem oprószone góry, woda w jeziorach w odcieniach granatu i złotego koloru drzewa tworzą niepowtarzalny dramatyczny widok.

Yosemite National Park Kalifornia
Końcówka października to najlepszy okres na podziwiania jesiennych kolorów i listowia jakie ten park ma do zaoferowania. Od złota poprzez pomarańcz a na czarnych dębach kończąc. Do tego dochodzą topole i klony w kolorach czerwonym, różowym i żółtym. A na koniec krzewy i paprocie w rdzawym kolorze uzupełniają gamę kolorów. Nie zapominajmy o skalistych wzgórzach, śniegu, wodospadach i jeziorach.

Pelagia