Podróże Do okoła Świata Najtańsze i najlepsze kwietniowe podróże

Najtańsze i najlepsze kwietniowe podróże

SHARE

Kwiecień jest jednym z najlepszych miesięcy na podróże do kilku zatykających dech w piersiach miejsc na świecie. Ceny są przystępne, tłumów brak i pogoda dopisuje.

Oto gdzie warto się udać w kwietniu.

Washington DC

dc cherry
National Cherry Blossom Festival, od 17 marca do 15 kwietnia. Jest to najlepszy okres na zobaczenie kwitnących drzew wiśniowych – podarunku od Tokio. W 1912 roku około 3 tysięcy drzew przypłynęło do DC jako podarunek od ówczesnego burmistrza Tokio. Kolejne 4 tysiące drzew przybyło w 1956 roku. Wiśnie kwitną około 2 tygodni i są symbolem przyjaźni Japońsko-Amerykańskiej.

Rzym Włochy


W kwietniu nie znajdziemy jeszcze tłumów w Rzymie. Chłodniejsze temperatury pozwolą nam na zwiedzenie tego miasta bez przepychania się czy przepłacania za hotele. Koloseum, Łuk Konstantyna, Forum Romanum, Plac Wenecki to tylko kilka zabytków, które muszą się znaleźć na naszej liście. No i oczywiście jak Rzym to również i Watykan. Kwiecień to również miesiąc, kiedy ogrody Roseta Rosa zostają otwarte. Zajmują one powierzchnię 10 tysięcy metrów kwadratowych i każda sekcja ogrodów jest miejscem zakwitania niezliczonych rodzajów róż. Pamiętajmy, że ogród jest otwarty tylko przez miesiąc.

Wyspy Kanaryjskie


Ten archipelag górzystych wysp z wszystkim znaną wyspą Teneryfą warto odwiedzi w kwietniu kiedy pogoda dopisuje ale jest mniej turystów. Jest to raj dla osób lubiących wygrzewać się na plaży jak i osób uwielbiających uprawianie sportów wodnych. Oprócz Teneryfy największymi wyspami są: Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, El Hierro, La Palma i La Gomera. Każda z wysp jest inna, dlatego zanim zaplanujemy podróż musimy się zdecydować, co chcemy zobaczyć czy naturę czy życie nocne.

Cypr

W kwietniu na Cyprze temperatury są w okolicach 30 C. Udając się na tą małą wyspę należy zdecydować czy północna czy południowa część bardziej nas interesuje. Południowy to czyściutkie plaże i kurorty. Północny ciekawy, ale bez większej turystycznej infrastruktury. Dla osób wolących czynny wypoczynek warto udać w rejon górski Troodos, gdzie znajdziemy prawosławne klasztory, wspaniałe wodospady, trasy górskie oraz szczyt Olimp.

Pelagia