Podróże Narciarskie ośrodki dla każdego

Narciarskie ośrodki dla każdego

SHARE
narty

Zima ma swoje uroki, zwłaszcza, jeśli ktoś lubi jeździć na nartach. W Stanach Zjednoczonych jest wiele miejsc, gdzie można poszaleć na stoku i już pisaliśmy o tym niejednokrotnie. Dziś prezentujemy ośrodki narciarskie, hotele i resorty, w których warto się zatrzymać.

blog-ice-castle-village-commons-christmas

The Ahwahnee Hotel – Yosemite Valley, Kalifornia

The-Ahwahnee-in-winter

Ten hotel oferuje nie tylko wspaniałe warunki pobytu, ale także zapierający dech w piersi widok na pokryte śniegiem szczyty oraz po części zamarznięte wodospady, do których łatwo dojdziesz nawet zimową porą.

Stowe Mountain Lodge, Vermont

stowe_lodge-vermont

Dziewicze położenie, cisza i spokój, a do tego dodać zimową kolorystykę i otrzymujemy to, o czym marzy większość osób – błogie chwile na łonie natury. Ten resort wybudowany został w ekstrawaganckim stylu alpejskim, ale wciąż emanuje od niego spokój. Duże, przeszklone okna i drzwi balkonowe pozwalają nawet w mroźny dzień rozkoszować się pięknymi górskimi widokami.

Ridgway Hut, Kolorado

ridgeway hut

Czy marzyłeś o nocy gdzieś w górskiej chatce, z dala od zgiełku miasta, a w dodatku na wysokości 10 200 stóp? Twoje marzenie może się spełnić w Kolorado. Ridgway Hut to chatka, w której mieści się zaledwie 8 osób. Śpi się na piętrowych łóżkach, woda pozyskiwana jest ze śniegu, a całość pomieszczenia ogrzewa piec na drewno. Noc w tej chatce to prawdziwa przygoda życia.

Sun Valley Lodge, Idaho

Sun-Valley-Ski-Resort-157154

To miejsce jest wizytówką tej okolicy, powstało 80 lat temu i było pierwszym resortem narciarskim. Oczywiście od tamtej pory Sun Valley Lodge przeszło kilka renowacji i obecnie stanowi jedno z ulubionych miejsc narciarzy. 108 pokoi, spa zajmujące powierzchnię 20 000 stóp kwadratowych, nowoczesna siłownia i przeszklony basen znajdujący się na zewnątrz. Dla miłośników klasycznego stylu – kominek, przy którym można wypocząć.

Lost Trail Lodge, Kalifornia

lost trail california

Przygoda zaczyna się już w momencie, kiedy chcesz dostać się do tego miejsca, gdyż nie dojedziesz tu autem. Ostatnie 4 mile musisz pokonać pieszo. Możesz wykorzystać do tego narty. Ta chatka znajduje się na całkowitym uboczu i nawet nie jest podpięta do sieci wodociągowej. Jeśli chcesz spędzić romantyczny czas na nartach z drugą połówką to jest to doskonałe miejsce – ciepło i blask kominka z pewnością was przybliżą.

Bell Lake Yurt, Montana

Bell Lake Yurt, Tobacco Root Mountains, Montana

Ten malutki domek – mieszczący do 8 osób znajduje się poza wszelkimi szlakami, ale stosunkowo blisko wyciągu narciarskiego. To miejsce idealne dla osób kochających ciszę i naturę – jesteś tylko ty (ewentualnie goście z domku) i tysiące akrów ośnieżonej natury. Gwarantujemy, że widoki zapierają dech w piersi.

Rusty Parrot, Wyoming

rusty parrot

Ten hotelik składający się z 32 pokoi 19 razy z rzędu okrzyknięty był przez narciarzy najlepszym miejscem gdzie można się zatrzymać. Każdy pokój jest inny, ale w każdym znajduje się najlepsza pościel, luksusowe udogodnienia (urządzenia), szybki internet oraz satelitarna telewizja. A w łazienkach są wanny, które pozwalają narciarzom zrelaksować się po całym dniu spędzonym na nartach.

Ruda