Żyj zdrowo Zdrowie Naturalne sposoby na nadmierne pocenie się

Naturalne sposoby na nadmierne pocenie się

SHARE

Każdy z nas się poci i nie ma od tego wyjątku. Jeżeli nasze ciało nie produkuje potu to jest to objaw chorobowy, który może być związany np. ze zmianami hormonalnymi lub wadami.

Nadmierne pocenie się też nie jest dobre dla naszego organizmu. Istnieją jednak naturalne metody jak poradzić sobie z dyskomfortem nadmiernego pocenia się i przykrym zapachem.

Rumianek

Przygotuj napar rumiankowy. Namocz wacik w herbatce i przecieraj nim obszary nadmiernego pocenia się. Stosuj co najmniej 2 razy dziennie.

Cytryna

Wymieszaj w tych samych ilościach 1:1 sok z cytryny z sodą do uzyskania gładkiej masy. Nakładaj na pocące się miejsca za pomocą waciku kosmetycznego. Trzymaj na skórze 20 minut, a następnie spłucz. Wykonuj ten zabieg raz dziennie.

Soda oczyszczona

Przygotuj gęstą pastę z wody i sody oczyszczonej. Dodaj 3-4 krople ulubionego olejku. Aplikuj na potliwe miejsca i pozostaw na nich 15 minut. Dokładnie zmyj. Stosuj 3-4 razy w tygodniu.

Olejek drzewa herbacianego

Nasącz wacik  w olejku drzewa herbacianego i nanoś delikatnie na miejsca, w których nadmiernie się pocisz. Rób to regularnie np. 4 razy w tygodniu.

Olejek kokosowy

Wmasuj go w miejsca, w których odczuwasz nadmiar potu. Pozostaw do wchłonięcia.

Czarna herbata

Wrzuć 2 torebki mocnej czarnej herbaty do 3 szklanek zagotowanej wody przelanej do miski. Zaparzaj 10 minut. Zamocz w naparze czysty mały ręcznik i nacieraj nim obszary, w których odczuwasz nadmierną potliwość. Jeśli pocą się Twoje dłonie lub stopy – mocz je przez 20 minut. Stosuj raz dziennie przez 4 tygodnie.

Szałwia

Zagotuj łyżkę suszonej szałwii w 2 szklankach wody. Ostudź to pokojowej temperatury. Tak przygotowaną wodą umyj te części ciała, które pocą się najmocniej. Stosuj przez tydzień, 3-4 razy dziennie.

Ocet jabłkowy

Umyj dokładnie miejsca, gdzie się nadmiernie pocisz. Natrzyj je ocetm jabłkowym za pomocą waciku. Pozostaw na noc. Rano spłucz i umyj skórę. Następnie nanieś odrobinę talku lub suchego dezodorantu.

IB