Podróże Niedoceniane parki Ameryki

Niedoceniane parki Ameryki

SHARE

Większość z nas ma przygotowaną listę parków w Stanach Zjednoczonych, które chce zobaczyć. W większości przypadków są to miejsca popularne i oblegane przez turystów, jak np. Grand Canyon NP, Yosemite NP czy Yellowstone NP.

Dziś przedstawiamy parki narodowe, które są równie ciekawe i piękne, lecz niedoceniane. Może wybierzecie się do któregoś z nich na swoje wakacje.

Biscayne National Park

Biscayne National ParkBędąc na Florydzie wybieramy albo wyjazd do Orlando, Miami lub Clearwater, a z parków Everglades NP. A tymczasem będąc na Florydzie warto wybrać się do Biscayne National Park. Jest to nietypowe miejsce, gdyż 95% tego, co chciałbyś zobaczyć znajduje się pod wodą. To tutaj znajduje się trzecia co do wielkości na świecie rafa koralowa. W tym parku ciągnącym się na powierzchni 173 000 akrów spotkasz wraki statków, które można zwiedzać. Jest to także doskonałe miejsce dla miłośników nurkowania.

Capitol Reef National Park

Welcome-to-Capitol-Reef-National-ParkUtah to stan, w którym nie brakuje ciekawych miejsc do zwiedzania: Zion NP, Bryce Canyon NP, Canyonlands NP, Arches NP. A czy słyszałeś o Capitol Reef National Park? Jest to miejsce przeznaczone dla miłośników geologii, którzy kochają poznawać historię naszej planety. W tym parku znajdziesz Waterpocket Fold. To uskok skalny, który jest niczym rafa koralowa. Znajdujące się w parku białe kopuły skalne przypominają budynek Kapitolu w Waszyngtonie i stąd nazwa parku.

Congaree National Park

Congaree National ParkO tym parku mówi się mało. Kalifornia kojarzy się z takimi miastami jak Los Angeles czy San Francisco, albo z Yosemite NP. A tymczasem Congaree National Park zaprasza miłośników natury – jest to największe skupisko cypryśnika błotnego, jednego z najwyższych drzew. Te bagniste i podmokłe tereny przyciągają miłośników kajakarstwa. Jest to doskonałe miejsce na rodzinny wypad pod namioty.

Dry Tortugas National Park

tmg-slideshow_lDo tego parku możesz dotrzeć tylko za pomocą łódki lub samolotu. Znajduje się na Florydzie, a dokładnie na południu tego stanu, w tak zwanym Florida Keys. Ten znajdujący się na wyspie park z pewnością zachwyci cię wspaniałymi widokami i ciszą. Jest to miejsce mało popularne dla zwiedzających.

Great Sand Dunes National Park

sandunes_nps

Jadąc do Kolorado spodziewasz się zobaczyć piękne wysokie góry. Zimą chcesz pojeździć na nartach, a latem pospacerować po szlakach górskich. A tymczasem w Great Sand Dunes National Park możesz zobaczyć potężne wydmy piaskowe. Wspinaczka na szczyt zajmie ci dobrych kilka godzin i nie zapomnij o odpowiedniej ilości wody. Turystów uderza niesamowity kontrast – z jednej strony wysokie i czasami nawet jeszcze latem pokryte śniegiem góry, a z drugiej strony piaszczyste wydmy.

Lassen Volcanic National Park

lessen

Jest to mało znany park w Kalifornii, a jak raz wybierzesz się do niego, będziesz chciał tam powrócić. Miejsce to jest domem dla aktywnego wulkanu i jednocześnie dla gorących źródeł. Możesz je podziwiać o każdej porze dnia i roku. A poza tym czeka tu na ciebie sporo ciekawych szlaków i miejsc kampingowych, gdzie w ciszy będziesz mógł rozkoszować się naturą.

North Cascades National Park

158543-004-28395A66

Jeśli chcesz zobaczyć lodowce i lasy deszczowe w jednym miejscu to koniecznie wybierz się do North Cascades National Park w stanie Waszyngton. Trudność szlaków turystycznych oraz możliwość natknięcia się na dzikie zwierzęta odstraszają leniwych turystów. Jeśli ci to nie straszne to koniecznie wybierz się do tego najbardziej śnieżnego parku, który od Kanady dzieli zaledwie 50 mil.

Theodore Roosevelt National Park

7b7bfd0c-6e0f-42d1-adab-e05befe11a27-bannerTen park znajdujący się w Północnej Dakocie w niczym nie ustępuje Badlands National Park, który znajduje się w Południowej Dakocie i jest oblegany przez tłumy turystów. Wybierz się do Theodore Roosevelt National Park, a zobaczysz ciekawe formacje skalne, zarośniete bizony i owce górskie. A przy okazji nikt nie będzie ci przeszkadzał w robieniu zdjęć, gdyż turystów jest tu znacznie mniej.

ruda