Polecamy Dla Par Niekonwencjonalne walentynki

Niekonwencjonalne walentynki

PODZIEL SIĘ

Walentynki to święto, które kojarzy się wszystkim z wszelkiego rodzaju romantycznymi gestami, słodyczami, pluszakami, kwiatami i wyjściem do restauracji. Ale niekoniecznie są to jedyne sposoby na spędzenie tego wyjątkowego święta miłości.

Odwiedź Chicago Botanic Garden
Coroczna wystawa orchidei w Chicago Botanic Garden to idealne tło na walentynkową randkę. Ponad 10,000 kwiatów z całego świata natychmiast przeniesie was do upalnych i dusznych tropików. Oczywiście można wyjść z wystawy z zakupionym pięknym doniczkowym storczykiem.

Wybierz się na przedstawienie podczas Chicago Theatre Week
Od 13 lutego rozpoczyna się Chicago Theatre Week, który jest doskonałą okazją dla widzów teatru, aby ucieszyć się zniżką na randkę i zobaczyć jedno z ponad 120 różnych przedstawień rozsianych w całym mieście. Zaskocz swoją Walentynkę klasyczną operą, śmiej się z nią w The Second City, zabaw się z Blue Man Group, a to przecież nie wszystko.

Zdobądź nowe umiejętności kulinarne
Mówią, że droga do czyjegoś serca prowadzi przez żołądek, więc dlaczego nie przetestować tej teorii podczas lekcji gotowania w The Chopping Block. Na Walentynki proponowane są różnorodne zajęcia praktyczne, podczas których Ty i Twoja ukochana możecie przygotować elegancki, wielodaniowy posiłek pod czujnym okiem fachowców. Oczywiście gotowanie ma tematy przewodnie, w harmonogramie możecie znaleźć min. California Wine Country czy Midnight in Paris.

Zakosztuj w najsłodszym afrodyzjaku, czyli czekoladzie
Nie ma Walentynek bez czekolady! W lokalnym butiku z czekoladą Vosges Haut-Chocolat ręcznie robione trufle i batoniki stanowią idealny prezent dla ukochanej. Tak więc oddaj się czekoladowemu szaleństwu, zwłaszcza, że oprócz klasycznych smaków możesz zakosztować takich egzotycznych kombinacji, jak the manchego and cherry czy coconut ash and banana.

Scavenger hunt w Art Institute of Chicago
15 lutego podczas The Naked at the Art Museum Scavenger Hunt goście wyruszają w artystyczną przygodę w poszukiwaniu różnych wskazówek ukrytych na terenie muzeum. O czym należy pamiętać to to, że wskazówki te ukryte są w prowokujących dziełach zawierających lub będących aktami (stąd nazwa zabawy Naked). Uczestnicy dzielą się na zespoły i odszukują akty znajdujące się w muzeum, korzystając z otrzymanych wskazówek.

Posmakuj w koktajlach serwowanych w słynnych speakeasy’ach
Speakeasy to legendarne bary podziemia z czasów szalejącej prohibicji. Te kameralne bary koktajlowe to jedne z najbardziej strzeżonych tajemnic miasta, ale najlepiej nadają się na randki. Sprawdź słynną Violet Hour w Wicker Park (ukrytą za ciągle zmieniającą się ścianą graffiti), The Ladies Room na Logan Square (schowany za półkami z chlebem w Piekarni w Fat Rice) i Drifter pod Green Door Tavern w River North (gdzie nocne menu koktajli jest wydrukowane na kartach tarota).

Odwiedź magiczne show
Jeśli szukasz naprawdę magicznej randki, nie ma lepszego miejsca niż Chicago Magic Lounge. To ukryte miejsce (musisz przejść przez opuszczoną pralnię, aby go znaleźć) jest domem dla jednych z najlepszych magików w mieście, wykonujących wszystko – od sztuczek karcianych po oszałamiające iluzje. 14 lutego przewidziane są specjalne walentynkowe pokazy ze sztuczkami magicznymi przy stoliku i dwoma występami scenicznymi.

POPELINA