Podróże Do okoła Świata Niesamowite drogi świata

Niesamowite drogi świata

PODZIEL SIĘ
chiny droga

Każda podróż mija szybciej jeśli za szybami auta rozpościera się widok, który zachwyci najbardziej grymaśnego podróżnika lub atrakcje niespotykane w innych miejscach. Gdzie są takie drogi z widokami? Oto niesamowite drogi świata…

Colorado State Highway 82, Kolorado
Ta ciągnąca się z Aspen droga zdecydowanie nie jest dla osób z lękiem wysokości. Wznosi się na 12,100 stóp nad poziom morza, a w dodatku bogata jest w zakręty, zwężenia i zjazdy, na których mieści się jedno auto miejscami. W czasie zimy droga często bywa zamknięta.

colorado www

Dalton Highway, Alaska
O tej drodze powstało już wiele filmów, a to głównie za sprawą lodu, który na niej spoczywa. Trasa liczy 414 mil i głównie używana jest przez ciężarówki przewożące różne towary. Jest to jedna z najtrudniejszych tras. Droga pokryta jest lodem. Trasa obfituje w burze śnieżne, bez specjalnych zabezpieczeń ani rusz.

alaska awww

Tail of the Dragon, Tennessee/Karolina Północna
Ta trasa to prawdziwy rarytas dla miłośników serpentyn i ostrych zakrętów. Możesz ją pokonać autem lub motorem. Trasa liczy 11 mil i uwaga – ma aż 318 zakrętów, a każdy z nich ma swoją nazwę.

Tail of the Dragonwww

Saddle Road, Hawaje
Połącznie zamglonych, wyboistych i wąskich dróg z szeregiem jednokierunkowych mostów czyni tę trasę jedną z najbardziej niebezpiecznych. Niektóre wypożyczalnie zabraniają swoim klientom jeździć tą trasą.

California State Route 1, Kalifornia
Słynna kalifornijska droga wzdłuż oceanu jest z pewnością piękna i niebezpieczna. Liczne mosty wznoszą się na dużych wysokościach – 280 stóp nad Bixby Creek Gorge wznosi się najwyższy most – Bixby Bridge.

Trollstigen, Norwegia
Ta droga z pewnością przeznaczona jest dla największych śmiałków. Trasa ta jest nie tylko stroma, ale i obfituje w ostre zakręty o dużym nachyleniu. Przyciąga miłośników niebezpiecznej jazdy, a zimową porą jest całkowicie zamknięta.

Trollstigenwww

North Yungas Road, Boliwia
Nieoficjalna nazwa to droga śmierci. Ta szeroka na 12 stóp droga, przebiegająca nad wysoką na 2000 stóp przepaścią nie jest zabezpieczona żadnymi barierkami. Niedoświadczonym kierowcom odradzamy tą trasę.

 

Stelvio Pass, Włochy
Droga ta jest drugą co do wysokości w Alpach. Wznosi się na wysokość 9,045 stóp nad poziom morza, ale to nie wysokość przeraża kierowców, a zakręty – ostre i wąskie, o dużym nachyleniu. Na 15 milach jest ich aż 60.

Guoliang Tunnel Road, Chiny
Przez lata wioska Guoliang prosiła państwo o wybudowanie drogi, która mogłaby połączyć ją z sąsiednimi miastami. Gdy miasto nie kwapiło się do pomocy, mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce i wybudowali drogę. Jej szerokość to tylko 13 stóp, a z jednej strony biegną klify, w których ręcznie zostały wykute okna.

Tianmen Shan Big Gate Road, Chiny
Na tej chińskiej drodze masz do pokonania tylko 99 zakrętów, które symbolizują 9 pałaców do nieba. Ale na sam szczyt góry nie dojedziesz tą drogą. Musisz pokonać 999 schodków, aby dotrzeć do Heaven’s Gate – naturalnej skały w kształcie łuku, która wg wierzeń jest bramą oddzielającą świat duchowy od rzeczywistości.

ms