Ona/On Dla Par Nieszkodliwe sekrety

Nieszkodliwe sekrety

SHARE

Zdrowy związek zbudowany jest na zaufaniu, przyjaźni a przede wszystkim szczerości. Ale czy w realiach naszego życia, mówienie całej prawdy przyniesie korzyści dla związku?

Oto przykłady:

Ilość partnerów
Jeśli chodzi o tą tematykę to lepiej nie pytać i nie mówić o swoich doświadczeniach, nawet jeśli ci się wydaje że jesteś w stanie przewidzieć reakcję.

Dziwne nawyki
Każdy z nas ma swoje nawyki lub rzeczy, które robi, gdy jest na osobności. Chodzi tu zwłaszcza o małe dziwactwa.

Niepewne uczucia
W każdym związku są momenty, w których będziemy się wahać odnośnie tego czy ten związek dalej kontynuować. Jeśli to są pierwsze odczucia to niekoniecznie warto się tym dzielić. Korzystniejsze będzie dłuższe przemyślenie co tak naprawdę czujemy. A gdy to uczucie będzie się nasilało i powtarzało wtedy warto o tym porozmawiać z partnerką/-em.

Brak sukcesu
Wypominanie partnerce/-owi, że nie odniósł sukcesu w pracy zwłaszcza jeśli robi to co kocha, nie zacieśni związku.

Nielubiani znajomi czy rodzina
Poinformowanie, że nie lubi się kogoś z jej lub jego rodziny może w przyszłości postawić cię w krępującej sytuacji. W najmniej spodziewanym momencie może to zostać w końcu wypowiedziane w obecności tych osób i zepsuć wszystkie twoje starania, aby utrzymać z nimi neutralne stosunki.

Dosadna szczerość
Negatywna ocena przygotowanego dania, ruchów tanecznych, czy nawet fryzury i ciągłe krytykowanie nie wpłynie korzystnie na relacje z partnerką/-em. Natomiast jeśli na odwrót poprosimy o dokładkę, powiemy komplement na temat jego zdolności tanecznych oraz fryzury to korzyści w postaci uśmiechu jedynie przekonają cię, że warto było to zrobić.

Ktoś z jej/ jego grona najbliższych podoba ci się
Stwierdzenie, że ktoś z bliskich przyjaciół lub rodziny jest bardzo atrakcyjny może wywołać niezręczną sytuację.

Osobiste wydatki
Istotne jest, aby oprócz wspólnego konta każdy z partnerów miał własne konto bankowe z jednakowymi wpłatami „kieszonkowego” dla każdego na wydatki wedle własnej woli. Czy to będą buty za $300 czy kosztowne narzędzia, nie trzeba się z tego tłumaczyć.

Negatywne uwagi
Informowanie jeśli ktoś z twoich bliskich powiedział coś negatywnego o niej/nim wpłynie negatywnie na relacje i nic dobrego nie zostanie przez to osiągnięte.

Brak chemii na początku
Dzielenie się informacją o tym, że na początku związku nie zaiskrzyło tylko z czasem to się zmieniło nie polepszy w żaden sposób stosunków między wami. Nie ma potrzeby dzielenia się tym, co było w przeszłości, a jedynie należy pomyśleć o przyszłości waszego związku.

Porównywania do ex
Porównywanie np. że coś było zrobione lepiej przez tą osobę jedynie oddali od siebie partnerów.

Nadwaga
Notoryczne mówienie partnerce/-owi, że jest zbyt gruba/-y nie zmobilizuje do działania, ale obniży jej/jego samoocenę.

Barb