Przeczytaj Noc Świętojańska

Noc Świętojańska

SHARE

Wianki czyli tradycje Nocy Świętojańskiej to nie tylko okazja, aby celebrować ten wyjątkowy dzień to także niepowtarzalna okazja, by wraz z wolontariuszami i przyjaciółmi YCBMA pomagać potrzebującym, chorym dzieciom. W tym roku pieniądze zebrane podczas imprezy miały wesprzeć leczenie małego Szymonka.

24 czerwca do malowniczej stadny Pistakee Bay Stable przybyło ponad tysiąc osób, by uczestniczyć w tej radosnej imprezie.

Jak zwykle przygotowano wiele atrakcji. Udano się na poszukiwanie magiczego kwiatu paproci, który zakwita tylko raz w roku, puszczano na wodę pięknie uwite wianki, zaś do nieba poszybowały balony, do których przypięte były marzenia, te duże i te maleńkie, uczestników Nocy Świętojańskiej. Ale atrakcji było więcej. Dorośli mogli w strefie kibica oglądać mecz polskiej drużyny piłkarskiej, właściciel stadniny Piotr Balawender przygotował wraz z przyjaciółmi pokazy jeździeckie. Dzieci mogły przejechać się na koniach, mogły też wziąć udział w wielu konkursach i zabawach dla najmłodszych przygotowanych przez Wyspę Dzieci i organizatorów.

Oprawę muzyczną imprezy zapewnił DJ Paweł Zakrecony. Poza tym podczas Wianków wystąpiła Karolina Baran, Eliza Idec z dziećmi ze studia muzycznego, zespół Snopek, odbyły się pokazy taneczne Studia Słoneczko.

Agata Paleczny jak co roku poprowadziła słowiański ceremoniał puszczania wianków. Oprócz tego dzieci odwiedził Spiderman, malowano buźki, kręcono balony i wykonywano anioły z panią Dorotą Tomczyk.

Ale co najważniejsze dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu wolontariuszy zebrano pieniądze, tak potrzebne na leczenie chorego na raka Szymonka.

IB