Porady Lekarz Nowe kolano w godzinę

Nowe kolano w godzinę

PODZIEL SIĘ

Wielu z nas żyje w przekonaniu, że będziemy  wiecznie piękni, młodzi i zdrowi, i że ominą nas wszelkie poważne choroby, a jedyne z czym będziemy się borykać to jakieś drobne dolegliwości. Nie zdajemy sobie sprawy, że  powinniśmy większą uwagę poświęcić stawom kolanowym, zanim dojdzie do poważnych zmian zwyrodnieniowych.

Przyczyn tego bolesnego schorzenia może być kilka: wady rozwojowe stopy, kontuzje lub złamania stawu kolanowego, skręcenia, zwłaszcza nieleczone, stłuczenia. Poważniejsze to: zapalenia oraz choroby stawu biodrowego, nieprawidłowa postawa, płaskostopie, nadwaga, otyłość, częste przeciążanie na skutek dźwigania ciężarów, nadmierna eksploatacja stawów w wielu dyscyplinach sportowych czy zawodach (tancerze, akrobaci), a nawet chodzenie na bardzo wysokich obcasach lub w obuwiu źle dopasowanym do naszej stopy. W grupie największego ryzyka są niestety kobiety po 45 roku życia.
Sam proces niszczenia czyli ścierania się chrząstki pokrywającej kości trwa lata, a gdy ulegnie ona zupełnemu wytarciu, wówczas kość trze o kość i wtedy pojawia się ból kolana, który towarzyszy każdemu wykonywanemu przez nas ruchowi.  Połączone jest to z typowymi objawami łagodnego zapalenia, obrzękami i wysiękami, kostnymi naroślami oraz tzw. trzeszczeniem w trakcie zginania kolan.
Niestety choroba zwyrodnieniowa nie jest uleczalna, możemy jedynie złagodzić jej bolesne objawy poprzez przyjmowanie  preparatów przeciwbólowych, a często pozostaje nam tylko wymiana stawu na sztuczny.

Nowe kolano już w godzinę

Istnieją dwa typy zabiegu przynoszącego ulgę chorym: całkowita lub częściowa wymiana stawu kolanowego.
Całkowita wymiana zalecana przy poważnych stadiach choroby zwyrodnieniowej to zastąpienie chorych lub uszkodzonych części stawu elementami sztucznymi, które mają wyeliminować dyskomfort i przywrócić funkcje stawu.
Ponieważ choroba zwyrodnieniowa czasami obejmuje tylko część stawu kolanowego pacjenci tacy kwalifikowani są przez chirurgów do częściowej wymiany. Korzyścią takiego zabiegu jest szybszy powrót do zdrowia i mniejsza ilość usuniętej tkanki kostnej.
W Stanch Zjednoczonych rocznie wykonywanych jest aż 500,000 zabiegów całkowitej wymiany stawu kolanowego.  Najważniejszym jest, by zgłosić się do dobrego chirurga ortopedy, który będzie potrafił dokładnie określić, który zabieg będzie nam potrzebny. Jednym z takich doświadczonych specjalistów jest Dr. Gregory Markarian. Zabieg operacyjny częściowej wymiany stawu kolanowego w jego klinice trwa zwykle około godziny. Wielu pacjentów już tego samego dnia po wykonaniu zabiegu wraca do domu, a do pracy po około 3 miesiącach rehabilitacji.

Dlatego wybierz tylko najlepszego lekarza i zadzwoń już dziś po polsku: 
630-355-3786. 
Klinika mieści się przy 10 W. Martin Ave., Ste #50, Naperville, IL 60640, 
druga lokalizacja to 875 N. Dearborn, Ste #200, Chicago, IL 60610,
możesz również odwiedzić naszą stronę www.oansportsmed.com/pol

Tekst sponsorowany