Rozrywka Kino Nowości kinowe

Nowości kinowe

SHARE

Them That Follow

Premiera: 9 sierpnia
Gatunek: Thriller
Reżyseria: Brittany Poulton i Dan Madison Savage
Obsada: Kaitlyn Dever, Olivia Colman, Thomas Mann, Alice Englert i Walton Goggins

Głęboko w Appalachach pastor Lemuel Childs przewodniczy odosobnionej społeczności handlarzy węży. Ugrupowanie to obskurna sekta wyznawców pentekostalizmu, którzy chętnie opiekują się jadowitymi gadami, chcąc zaimponować Bogu. Podczas gdy oddana córka pastora, Mara przygotowuje się do dnia ślubu pod czujnym okiem Hope Slaughter, na jaw wychodzi niebezpieczny sekret. Od teraz bohaterka musi stawić czoło śmiercionośnym tradycjom kościoła swojego nieobliczalnego ojca.

The Kitchen

Premiera: 9 sierpnia
Gatunek: Dramat, Kryminał, Akcja
Scenariusz i reżyseria: Andrea Berloff
Obsada: Melissa McCarthy, Tiffany Haddish, Elisabeth Moss, Domhnall Gleeson, James Badge Dale i Common

Głównymi bohaterkami tego odważnego dramatu mafijnego są kobiety. Melissa McCarthy, Tiffany Haddish oraz Elisabeth Moss grają żony gangsterów terroryzujących nowojorską dzielnicę Hell’s Kitchen w 1978 r. Kiedy panowie, dzięki działaniom FBI, trafiają za kratki, kobiety, którym nie pozostało wiele ponad osobiste pobudki, przejmują sprawy irlandzkiej mafii w swoje ręce. Radzą sobie nadspodziewanie dobrze w każdym aspekcie mafijnej działalności — od przeprowadzania kolejnych przekrętów, po dosłowne wykańczanie konkurencji.

Scary Stories to Tell in the Dark

Premiera: 9 sierpnia
Gatunek: Horror
Reżyseria: André Øvredal
Scenariusz: Kevin Hageman i Dan Hageman
Obsada: Zoe Margaret Colletti, Michael Garza, Gabriel Rush, Dean Norris i Gil Bellows

Niektórzy ludzie wierzą, że jeśli powtarzamy pewne historie odpowiednio często, to stają się one prawdziwe… Przez dekady upiorna posiadłość rodziny Bellows rzucała ponury cień na okolicę. To właśnie tam, w domu położonym na obrzeżach miasta Mill Valley, młoda dziewczyna – Sarah opisała swoje pełne strasznych sekretów życie w tajemniczej księdze. Wkrótce opowieści z niej staną się przerażająco realne dla grupy przyjaciół, którzy po latach trafią do opuszczonego domu Sarah. Ignorując ostrzeżenia uwolnią oni złowrogą moc księgi i przebudzą do życia istoty z najgorszych koszmarów.