Ona/On Dla Par O czym śnią panie a o czym panowie

O czym śnią panie a o czym panowie

SHARE

To o czym śnimy ma odzwierciedlenie w naszej codzienności oraz w tym co widzimy lub słyszymy w mediach. Bycie mężczyzną lub kobietą, odbieranie zdarzeń w inny sposób a także otoczenie wpływa na różnice w tym co nam się śni.

Tematyka naszych snów przedstawia nasze pragnienia, które w wielu przypadkach chcemy, aby byłe objęte tajemnicą.

Co najczęściej dzieje się w snach i o czym śnią panie, a o czym panowie?
Różnice biologiczne są głównym powodem dla którego tematyka snów jest inna. Wyższy poziom testosteronu u panów odpowiada za zwrócenie uwagi na agresję i seks przez co, to wpływa na sny. U panów nawet jedna czwarta postaci pojawiających się w snach to agresywne osoby, głównie to mężczyźni. Kobiety twierdzą, że miewają częściej koszmary niż mężczyźni. Bynajmniej tak są przez nie opisywane, ale trudno to zakwalifikować jako koszmary bez dodatkowych badań.
Według badań wynika, że pierwsze różnice dotyczące treści snów pojawiają się już u 3 letnich dzieci. Sny chłopców i dziewczynek są zbliżone do 12 roku życia, natomiast potem następują znaczące różnice. Sny dziewczynek skupiają się na emocjach i wyglądzie, a sny chłopaków zaczynają być przesączone agresją. Na podstawie badań tematyki snów wśród 100 tys. osób ustalono, że mężczyźni śnią o samochodach, broni, przemocy i o seksie z nieznajomymi kobietami. U kobiet w snach goszczą bliskie osoby, znajome miejsca np. dom, miejsce pracy. Jeśli chodzi o miejsca, w których rozgrywa się akcja ze snów to u kobiet są to wydarzenia dziejące się wewnątrz, natomiast u panów na zewnątrz. Erotyczny wątek w snach u mężczyzn jest częstszy, jak też jest bardziej intensywny, z uczestnictwem obcych osób. Kobiety natomiast skupiają się na romantycznym biegu wydarzeń jak całowanie i fantazjowanie o osobie. Kobiety w snach trzymają się szczegółów takich jak ubiór, wyraz twarzy, gdy panowie zaabsorbowani są np. prowadzeniem samochodu swoich marzeń i orgią nie zwracając uwagi na szczegóły. Niedawno, naukowcy z Kyoto przedstawili sposób, w którym za pomocą rezonansu magnetycznego można odczytać aktywność mózgu śpiącej osoby. Trafność prawidłowego odczytania tematyki snu stanowi 60 procent. Dzięki tej metodzie, po raz pierwszy stworzono filmową interpretację snu.
Badania określiły, że mamy duży wpływ na to czy jest to przyjemny sen czy koszmar. Rzeczy takie jak przestrzenna i czysta sypialnia, materac, pościel są istotne, aby pozytywnie śnić. Należy pamiętać, aby ograniczyć światło dobiegające z zewnątrz poprzez użycie zasłon i żaluzji i z wewnątrz np. malutkie światełko podczas ładowania telefonu może zakłócić sen. Dobrą radą jest tzw. przygotowanie się do snu. Godzinę przed należy się położyć w łóżku i odprężyć przez czytanie książki, słuchanie spokojnej muzyki, ciepły napój oraz olejki relaksujące. Warto spróbować, aby śnić sny, które są pozytywne i pomogą nam zregenerować się przed następnym dniem.

Barb