Żyj zdrowo Zdrowie Oczyść wątrobę z toksyn

Oczyść wątrobę z toksyn

SHARE
zielone warzywa

Wątroba to jeden z najważniejszych organów w naszym organizmie i jednocześnie organ, który potrafi się sam zregenerować w przypadku uszkodzenia. Wątroba pełni przeszło 500 funkcji, dlatego warto o nią dbać i oczyścić ją z toksyn!

Niestety niezdrowy tryb życia, stres, zmodyfikowane i przetworzone jedzenie, używki, leki, zatrute środowisko – wszystko to szkodzi naszej wątrobie. Możemy jednak jej pomóc poprzez odpowiednią dietę.

Produkty oczyszczające wątrobę:

• Cytryna
Codziennie rano, zanim weźmiesz cokolowiek do ust, wypijaj szklankę letniej wody z sokiem z cytryny. Zawarta w cytrynie witamina C oraz antyoksydanty popudzają do działania enzymy wątrobowe. Poza tym cytryna odkwasza organizm, rozbudza i dodaje energii – rano może działać lepiej niż kawa.

• Zielona herbata
Dzięki obecności katechiny zwalcza tłuszcz odkładający się w wątrobie. Zawiera także antyoksydanty, które walczą z toksynami.

• Awokado
Zawarte w nim kwasy tłuszczowe zabezpieczają wątrobę przed uszkodzeniami.

• Szpinak, rukola, jarmuż, karczoch, sałata i inne zielona warzywa
Zawierają chlorofil, który oczyszcza krew, a także inne substancje, które pomagają w walce z metalami ciężkimi, pestycydami oraz innymi związkami chemicznymi, które czy to z jedzenia, czy ze środowiska wnikają do naszego organizmu.

sok z burakow

• Czosnek
To nie tylko naturalny antybiotyk, ale dzięki zawartym w nim substancjom skutecznie walczy z toksynami, które w dużej mierze trafiają do naszej wątroby.

• Sok z buraków czerwonych
To kolejne warzywo, które pomaga oczyścić krew oraz wypłukuje toksyny z organizmu i zapewnia prawidłowe funkcjonowanie wątroby.

• Kurkuma
Wspomaga pracę enzymów odpowiadających za usuwanie toksyn z organizmu, a także chroni przed rakiem wątroby i regeneruje uszkodzone komórki.

Produkty, których należy unikać:
– alkohol
– mocna herbata oraz wszelkie napoje energetyzujące
– fast foody
– nabiał
– czerwone mięso
– grzyby
– słodycze – za wyjątkiem miodu
– pszenne pieczywo
– tłuszcze typu smalec, masło, margaryna.

ms