Życie Polonii Fotorelacje Opłatek Krakusów

Opłatek Krakusów

PODZIEL SIĘ

Rok 2019 Towarzystwo Przyjaciół Krakowa pożegnało tradycyjną Wigilią i konkursem na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową w restauracji Lutnia. 

To już tradycja, że przed świętami Bożego Narodzenia w gościnnych progach restauracji Lutnia, u państwa Miry i Marka Pieprzyków spotykają się miłośnicy miasta Kraków. Tak też było i w tym roku. Podczas Wigilii spotkali się nie tylko członkowie klubu Towarzystwo Przyjaciół Krakowa, ale także ich bliscy, znajomi oraz ci, dla których Kraków jest miastem bliskim sercu.

Restauracja Lutnia słynie z szopek Bożonarodzeniowych, a jej właściciel – Marek Pieprzyk jest wielkim kolekcjonerem szopek. Nic więc dziwnego, że w czasie świątecznym szopki stanowią ozdobę restauracji, a dodatkowo, co roku obywa się tu konkurs na najpiękniejszą szopkę. Dzieci w Chicago mamy bardzo uzdolnione, a ich dzieła śmiało mogą konkurować z niektórymi okazami kolekcjonera. W tym roku również odbył się konkurs na najpiękniejszą szopkę. Emocji było co nie miara.

W gościnnych progach restauracji Lutnia pojawiło się wiele znakomitych gości, w tym między innymi konsul generalny RP w Chicago – pan Piotr Janicki. Doskonała zabawa przy wigilijnym stole trwała do późnych godzin wieczornych.

Zdj. Andrzej Brach