Fakty Ciekawostki Opłaty warte uniknięcia

Opłaty warte uniknięcia

PODZIEL SIĘ

Z każdej strony jesteśmy bombardowani opłatami. Każdy chce wycisnąć z nas dolara. Sklepy za odłożenie ciucha na dzień czy dwa, hotele za nie zrezygnowanie z rezerwacji na czas, karty kredytowe za jednodniowe opóźnienie w płatności. Lista jest długa! Oto jak nie płacić przynajmniej kilku z nich:

• Rezerwacja pokoju hotelowego
Najlepiej rezerwuj na stronie internetowej, gdzie bardzo łatwo będziesz mógł rezerwację zlikwidować z reguły na 24 godziny przed dniem przybycia do hotelu bez płacenia kary.

• Późniejsze opuszczenie pokoju hotelowego
Ustal z recepcją zanim do tego dojdzie. Jeśli nie powiadomisz recepcji przed terminem może cię to kosztować około $20.

• Bagaż
Linie lotnicze nakładają opłaty na wszystko co możliwe. Jeszcze trochę i będziemy płacić za użycie toalety. Na razie płacimy od $25 wzwyż za bagaż. Frontier i Spirit kasują za bagaż podręczny od $10 do $100. Przed kupieniem biletu sprawdź stronę smartertravel.com, na której znajdziesz zasady nakładania opłat przez wszystkie większe linie lotnicze USA w jednym miejscu.

• Linie lotnicze
W dzisiejszym zwariowanym świecie nawet za wybrane siedzenie się płaci. Air Canada, Frontier, Spirit potrafią nadszarpnąć nasze finanse nawet w wysokości $80 za wybranie siedzenia przed lotem. Ratunkiem w niektórych wypadkach jest członkostwo w klubie “frequent fliers” danej linii lotniczej. Dla wiernych klubowiczów wiele opłat jest niwelowanych.

• Wynajęcie auta
CDW czyli collision damage waiver – ubezpieczenie wynajętego auta od wypadku potrafi kosztować do $30 dziennie. Zanim wynajmiesz auta zadzwoń do firmy ubezpieczającej twoje auto i dowiedz się czy twoja polisa pokrywa szkody w wynajętych autach. Również większość kart kredytowych pokrywa wydatki od wypadku tak długo jak rezerwacja i opłata była zrobiona z daną kartą kredytową.

• Konta bankowe
Czasy kiedy wszystkie konta czekowe były darmowe się skończyły, dzisiaj tylko 26% kont jest darmowych. Strona moneyrates.com pomoże ci w wyborze konta bez opłat. Tylko PNC, TCF i Chase cały czas oferują darmowe.

• Internet w telefonie
Z reguły 2GB miesięcznie wystarczają osobom, które nie słuchają muzyki czy nie oglądają filmików na telefonie. Jeśli natomiast jesteś osobą nadużywającą internet w telefonie skorzystaj z planu bez limitu i jak najczęściej korzystaj z Wi-Fi. Verizon za ekstra gigabyte ponad wykupione w planie pobiera opłatę w wysokości $15.

Siwa