Podróże Do okoła Świata Opuszczone miejsca

Opuszczone miejsca

PODZIEL SIĘ

Oto lista 10 opuszczonych przez ludzi miejsc. Większość z tych miejsc stanowi atrakcję turystyczną, ale są też takie, na których teren nie wejdziesz.

10. Hashima Island, Japonia
Wyspa ta znana była z kopalni węgla, ale kiedy olej szybko zaczął zastępować węgiel, kopalnie zaczęły się zamykać i od tego czasu wyspa stała się bezludną.

tr024-nagasaki-hashima-stairway-to-hell

9. Centralia, USA
To miasto duchów w Pensylwanii. Wciąż płonie tam ogień, który jest niekontrolowany i najwyraźniej nie do ugaszenia. Miejsce to w 2002 roku skreślono z ewidencji kodów pocztowych….

8. Beelitz-Heilstatten, Niemcy
Jest to ogromny kompleks szpitalny, który został zbudowany w roku 1889. Po klęsce nazistów w 1945 roku, miejsce to trafiło pod kontrolę ZSRR. Armia sowiecka wycofała się stąd w roku 1995 i od tego czasu szpital pozostaje opuszczony.

Generated by  IJG JPEG Library

7. Oradour-Sur-Glane, Francja
Wieś ta została zniszczona 10 czerwca 1944 roku. Niemieckie Waffen-SS zamordowały wszystkich mieszkańców wioski (642 osoby). Miejsce to stało się pomnikiem ludzi, którzy stracili życie w tym miejscu.

6. Maunsell Sea Forts, Wielka Brytania
Warowne wieże zostały zbudowane w czasie II wojny światowej, aby pomóc w obronie Królestwa. Forty zostały zlikwidowane w latach 50-tych. Dziś są opuszczone, ponieważ są bezużyteczne dla kraju.

5. Bodie, Kalifornia, USA
To kolejne miasto duchów w USA. Miasto położone jest w Bodie Hills na wysokości 8.379 metrów. Niegdyś miasto było znane z kopalni złota. Gdy zabrakło złota, miasto zostało opuszczone.

bodie

4. Humberstone, Chile
Humberstone jest miastem duchów na chilijskiej pustyni. Kiedyś była tu rafineria saletry. W okresie świetności miasto liczyło około 3500 osób. Był szpital, basen, a nawet teatr, ale wszystko zakończyło się wraz z upadkiem popytu.

3. Kolmanskop, Namibia
Kolmanskop kiedyś było bardzo małym, ale bardzo bogatym miasteczkiem górniczym. Wydobywano tutaj diamenty. Gdy one się skończyły, zostało opuszczone.

kolmanskop_namibia_1

2. Craco, Włochy
Craco to wieś, która znajduje się w regionie Basilicata. Jest to miejsce, które regularnie odwiedza matka natura w postaci trzęsień ziemi. Stąd też wynika jego bezludność.

1. Prypiat, Charnobyl, Ukraina
Prypiat to zdecydowanie miasto duchów, gdyż znajduje się bardzo blisko od słynnej Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Miejsce to wchodzi w strefę Czarnobylu, dlatego nikt nie może tutaj przebywać. Promieniowanie jest wystarczającym ku temu powodem.
Oprac. ms