Fakty Chicago Para Prezydencka spotka się z Polonią w Chicago

Para Prezydencka spotka się z Polonią w Chicago

SHARE

Konsulat Generalny RP w Chicago uprzejmie informuje, że 19 maja 2018 roku Para Prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda spotka się w Millennium Park w Chicago z Polakami mieszkającymi w Stanach Zjednoczonych.

Bardzo się z tego cieszę i mam nadzieję, że jak najwięcej znajomych, przyjaciół, moich rodaków, przyjdzie się z nami spotkać – powiedział Prezydent RP Andrzej Duda w wywiadzie dla Radia Maryja w USA.

Prezydent złożył Polakom życzenia spokojnych i dobrych świąt, żeby zawsze byli dumni ze swojej ojczyzny, żeby byli zdrowi i szczęśliwi, żeby Pan Bóg zawsze miał ich, ich sprawy i rodziny w swojej opiece.

– Muszę z wielką satysfakcją powiedzieć: tak, wyjazd do Chicago jest planowany, jest planowana wizyta i jest planowane spotkanie z Polonią 19 maja przyszłego roku w Millenium Park – zapowiedział Prezydent RP Andrzej Duda w świątecznym wywiadzie udzielonym Centrali Radia Maryja w USA.

– To będzie takie, mam nadzieję, wielkie spotkanie w związku z obchodami stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę i bardzo się na to spotkanie cieszę. Planujemy przyjazd razem z żoną – poinformował Prezydent. – Bardzo się z tego cieszę i mam nadzieję, że jak najwięcej znajomych, przyjaciół, moich rodaków, przyjdzie się z nami spotkać – dodał Andrzej Duda.

– Chciałbym podziękować za trwanie w polskości, za podtrzymywanie polskich tradycji i polskich zwyczajów, za przekazywanie ich młodym, za działalność oświatową, a więc wszystkim nauczycielom, wychowawcom, rodzicom, za wszelkiego rodzaju polonijną działalność społeczną, przede wszystkim za jej ogromne bogactwo w Chicago.

Andrzej Duda podziękował także góralom za kultywowanie tradycji, które – jak przyznał – są bliskie jego sercu. Wyraził wdzięczność rodakom mieszkającym w Stanach Zjednoczonych za zaangażowanie w dbanie o dobre imię Polski, za to, że są niekwestionowanymi ambasadorami Polski i Polskości.

Prezydent złożył Polakom życzenia spokojnych, dobrych świąt, żeby zawsze byli dumni ze swojej ojczyzny, żeby im się dobrze wiodło, żeby mieli satysfakcję z tego, jak działają, jak żyją, jak pracują. – Żeby byli zdrowi i szczęśliwi, żeby Pan Bóg zawsze miał ich, ich sprawy i rodziny w swojej opiece – powiedział Prezydent.

Konsulat Generalny w Chicago