Życie Polonii Fotorelacje Piknik Zrzeszenia Polskich Przedszkoli

Piknik Zrzeszenia Polskich Przedszkoli

SHARE

Działające od kilku lat Zrzeszenie Polskich Przedszkoli, kórego założycielka i prezesem jest pani Katarzyna Lapsa, po raz kolejny zorganizowało wspaniała imprezę , przeznaczoną dla naszych ,,Milusińskich”.

Piknik, który odbył się z Schiller Woods, znanym i lubianym przez polonię parku przy ulicach Cumberland i Irving Park, zgromadził pomimo chmur na niebie, liczna rzeszę sympatyków. Również data była szczególna, bowiem 22 lipca przypadają urodziny, Janusza Korczaka, który był nie tylko lekarzem i pedagogiem, ale przede wszystkim zwolennikiem emancypacji dziecka oraz poszanowania jego praw. Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie mszą świętaą, która odprawił ksiądz dr Rafał Piekarski, obecnie przebywajacy w Chicago, na codzień wykładowca na Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Po takim duchowym wprowadzeniu, jakim była piekna homilia i słowa skierowane do zgromadzionych na wspólnej modlitwie, na wszystkich przybyłych gości czekało moc atrakcji i dobrej zabawy. Można się było delektować aromatyczną kawą i pączkami oraz domowym ciastem, z kuchni polowej dobiegał wyśmienity zapach placków ziemniaczanych i kiełbaski. Na te smakołyki nie trzeba było nikogo zapraszać.

Również na dzieci, bo to dla nich głównie przeznaczony był piknik, czekało mnóstwo atrakcji. Był i dmuchany zamek, była wata cukrowa i pyszne lody, kolorowo ubrane klowny, a za przysłowiowego dolara można było wziąć udział w loterii fantowej, w której każdy los był wygrany. Miłe spotkanie, pomimo chmur na niebie, upłynęło w radosnej, rodzinnej atmosferze. Wszyscy nie tylko potrafili dobrze razem się bawić, ale przy tej okazji wspierać szczytny cel. Bowiem cały dochód z imprezy, jak powiedziała nam pani Kasia, zostanie przeznaczony na znaną chicagowską organizację – ,,Dar Serca”. Obserwując zadowolone twarze dorosłych i dzieci, odnosiło się nieodparte wrażenie, że piknik dla dzieci to strzał w dziesiątkę! Gratulujemy Zrzeszeniu Polskich Przedszkoli kolejnej udanej inicjatywy oraz życzymy, aby uśmiech dzieci, który rozjaśnia nawet taki pochmurny dzień, jak ten dzisiejszy. towarzyszył Wam w tej trudnej, ale jakże potrzebnej pracy.

Tekst i zdjęcia Ela Berkowicz