Polecamy Dla Panów Piwko na zdrowie!

Piwko na zdrowie!

SHARE

Panowie, dobra wiadomość dla was. Naukowcy z Uniwersytetu Harokopio w Atenach dokonali znaczącego odkrycia – otóż piwo leczy!!!

Do tej pory uważano, że tylko wino ma dobry wpływ na pracę naszego serca i przedłuża nasze życie. Po badaniach greckich naukowców piwo dołączyło do “zdrowotnych” alkoholi.
Badania przeprowadzone na mężczyznach udowodniły, że wypicie ok. 0,4 litra złocistego trunku poprawia stan naczyń krwionośnych, które stają się bardziej elastyczne. Do tego dochodzi jeszcze poprawa krążenia krwi. Korzystny dla naszego zdrowia stan utrzymuje się przez ok. 3 godziny, więc raczej nie ma tu mowy o upojeniu alkoholowym.
A jak myślicie panowie – po które piwo powinniście sięgać chętniej – ciemne czy jasne? Według badań, piwo ciemne jest zdrowsze, ale nie oznacza to, że od dziś musicie pić tylko ciemne piwo. Okazuje się, że piwo swoje nazwijmy to pro-zdrowotne właściwości zawdzięcza idealnemu połączniu alkoholu i przeciwutleniaczy.
Wyniki badań tak rozochociły badaczy, że już zabrali się za kolejne badania. Na wyniki pewnie chwilę jeszcze poczekamy.
Mała przestroga tylko – zbyt duża ilość wypitego piwa nie jest wskazana. Dla zdrowotności wystarczy wypić 0,4 litra, a nie cały 4-pack czy 6-pack.

ms